Ankastre Ürünler

ankastre

Ankastre, kelime anlamı olarak gömme, gömülmüş demektir. Bizler daha çok mutfak ve banyolardaki beyaz eşyaların yine mutfak ve banyo dolapları içine yerleştirilmeleri şeklinde biliyoruz. Büyük şehirlerdeki artan nüfus yeni ev ihtiyacı doğuruyor ve yeni inşa edilen evler de metre kareler giderek küçülüyor. Ankastre evlerdeki yer ihtiyacından doğan bir gereksinim olarak ortaya çıktı.

 

Mobilya ve beyaz eşyaların boyutları da evlere uyum sağlayarak giderek küçülüyor. Bunun yanı sıra evlerde yer kazanmak için eşyaların yerleştirilmesi de çok önemli. Ankastre ürünler burada yardımımıza koşuyor. Her bir beyaz eşya için ayrı yer ayarlamak yerine doğru bir planlamayla beyaz eşyaları adeta dolapların içinde gömüyoruz.

 

Ankastre ürünler önceleri fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşurken şuan buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makineleri gibi oldukça yer kaplayan büyük ev eşyalarını da kapsıyor. Ankastre ürünler sabitlendiği yerde kalıcı olduğu için dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Bu yüzden inox ürünler tavsiye edilir. İnox paslanmaz çeliktir, bu yüzden darbelere dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Pürüzsüz yüzeyi ise temizliğe elverişlidir.

 

Ankastre buzdolabı, derin dondurucu ve bulaşık makinaları tam ve yarı ankastre seçenekleri sunuyor. Yani beyaz eşyalarınıza tamamıyla mutfak dolabı görüntüsü verebilirsiniz. Ankastre ocaklar gazlı ve elektrikli seçenekleri yanı sıra dokunmatik özellikte sunuyor. Klasik mutfaklarda mutfak tezgâhına montelenen ocaklar ada tipi mutfaklarda ada denilen dolap modelinin üzerine montelenebiliyor. Davlumbazlar da mutfak tipine göre duvar ve ada davlumbaz olarak ayrılıyor.

 

Davlumbaz yerine aspiratör tercih edenler için de sürgülü ve sabit modeller bulunuyor. Ankastre fırın ve mikrodalgalar genellikle üst üste yerleştirilerek alan kazandırılıyor. Mutfak tezgâhlarındaki evyeler ile mutfak ve banyolardaki bataryalar da ankastre tarzında tasarlanıyor. Sıcak tutma çekmecesi, çöp öğütücüsü, kahve makinesi gibi ankastre seçenekleri her geçen gün artış gösteriyor.

 

Ankastre ürünlerin sabit olması ev kiralama ve satma işlerinde alıcı ve satıcı için kazançlar sağlıyor. Evini satmak ya da kiralamak isteyenler ankastre ürünleriyle birlikte verdikleri için evin fiyatında artış olacaktır. Satın alanlar ise yeni ürün almak ya da var olan ürünlerini monte etme sorunundan kurtulacaklar.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir