Çocuklara Ve Gençlere Özel Yatak Odası

genç odası

 

Çocuklar ve gençler kendilerine ait bir odaları olmasını çok isterler. Bu onların yaşam alanıdır ve kendi istek ve arzularına göre tasarlarlar. Mobilya firmaları da bu yüzden her yaşa uygun mobilya takımları tasarlayıp, gençlere hitap etmek için farklı ürünler ortaya çıkarırlar. Genelde genç odası takımı gençlerin zevklerine hitap ettiğinden dolayı araba, sanatçı, takım, cinsiyet gibi faktörlere dayanmaktadır.

 

Tasarım yapılırken, ürün içerisinde gardırop, komidin, yatak, baza ve isteğe bağlı olarak ek ürünler koyulabilmektedir. Genelde ürünler yapım türlerine göre farklılık gösterdiklerinden dolayı içeriği daha çok müşteriye göre değişmektedir. Tabi kalitesi de burada çok önemlidir.

 

Genç odasının mobilya kalitesi dayanıklılık süresi açısından çok önemlidir. Geri dönüşüm ürünlerinden mobilya malzemeleri üretme çok yaygınlaşmaya başladığından beri, yatak odası takımları çok ucuza satılmaktadır. Mesela internette 700 Türk lirasına bile 5 parça yatak odası takımı bulunmaktadır. Ama bunları gidip baktığınızda, kontrol ettiğinizde ne kadar kalitesiz olduğunu görürünüz.

 

Yeterli bütçeniz yoksa 2 yıl kadar rahatlıkla kullanılabilecek ürünlerdir. Ama mümkünse böyle durumla da yatağı baza çeklinde almaya çalışın. Karyola aldığınızda bunlar daha dayanıksız olmaktadır. Gardıroplarda da göz sayısı azalmakta ve çekmeceli ürünlerin dilleri bir süre sonra yalama olmaktadır. Çok dikkatli kullanılmadığı takdirde kısa süre içerisinde yıkılabilir.

 

Her yaş grubuna uygun olarak tasarlanan genç odası takımı çocuklarda erkekler için araba, kızlar için barbie şeklinde olmaktadır. Ayrıca erkeklerde ağırlıklı olarak mavi renk tercih edilirken kızlarda ise pembe renkler daha çok tercih edilmektedir. Daha ileri yaş gençlerde krem rengi ve kırmızı renkler daha şık durmaktadır. Şuan kelebek mobilya ve istikbalin tasarımları çok rağbet görmektedir. Fiyat olarak 2000 Türk lirasından başladığından dolayı her ailenin bütçesine uygun olmayabilir. Mağazalar senetle satışı çok yaygınlaştırdıklarından dolayı, taksitli olarak bu markalardan alınabilir. Almadan önce odanızın metrekaresini iyi hesaplayıp, odaya sığabilecek bir takım almazsanız, çocuğunuz içeri de nefes dahi alamayacak duruma gelebilecektir. Birçok mağaza eve uygunluğu açısından iç mimarlar ile danışmanlık hizmeti dahi vere bilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir