Değişim Mutfaktan Başlar

ankastre-ocak

Bir evin kültürünün, geleneklerinin, göreneklerinin yaşandığı ve yansıtıldığı ilk yer neresi dersek şüphesiz ki mutfak sıralamanın en başında yer alacaktır. Yediğiniz yemeğin içinde kullanılan malzemeden pişirim usullerine değin tatlandırıcılar, baharatlar, yağlar, aromalar her biri taşıdığınız kültürün önemli bir parçası ve yansıtıcısı.

 

Geçmişin mutfaklarında ankastre ocak henüz yaşamımızda yokken, beyazlık temizliğin ve hijyenin göstergesi olarak pazarlanırken tuttuğu yağdan, kirden, onları temizlemek için harcayacağınız efor, zaman, para ve kimyasaldan hiç bahsedilmez ya da kullanmak zorunda kalacağınız ürünler de hijyen sağlayıcısı gibi tanıtılıp sağlık üzerinde bıraktığı onulmaz zararları umursanmaz ve reklam malzemesi olarak kullanılırdı.

 

İnsanların günden güne bilinçlendiği zamanımızda bilgiye erişimi kolayca sağlamamız bize neyin ne derece zarar verdiğini, neyin en doğru olduğunu çabucak öğrenme imkânı sunarken kendi sağlığımızın yanı sıra suların, ekosistemin, çevrenin de sağlıklı kalabilmesi için yanlış ürünleri tercih etmememiz gerektiğini anladık ve hayatımıza ankastre mutfak, ankastre ocak kavramı girdi.

 

Farklı olan nedir, ankastre ocak bize hangi yenilikleri, kolaylıkları sağlar? Ankastre ocak kir tutmaz, kolayca silinir ve temizlenir, kimyasal kullanımınızı en aza indirgemeyi hatta tamamen engellemeyi amaçlar. Ocak gözleri arasında bırakılan doğru mesafe sayesinde aynı anda dört ocağı da verimli şekilde kullanarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

 

Elektrik ve gazlı kullanım kolaylığı her iki kaynaktan birinin arızalı olması, çalışmaması halinde yarı yolda bırakmaz. Wok pişirim özelliği yüksek ateş kullanmanız sayesinde hızlı pişirmeniz gereken yemekleri doğru ayarda, restorandaki usta bir aşçının elinden çıkmışçasına lezzetli sunumlar haline getirir. Renk ve yapısı nedeniyle şık, modern, rahat kullanımlı mutfaklar yaratarak yaptığınız her yemekten keyif almanızı, mutfakta geçirdiğiniz zamanın terapiye dönüşmesini sağlar.

 

           Ankastre ocak yemek pişirirken ve sonrasında temizliğini gerçekleştirirken kendinize, çocuğunuza, eşinize, ailenize ayıracağınız zamanı normal bir ocakta geçireceğiniz süreye göre yarı yarıya artırma, alacağınız keyfi ise maksimuma çıkarma vaadi sunuyor. Terapistinize veda etmenin vakti gelmedi mi ya da yemek yapmanın tadını çıkarmanın, kurtulun eski ocaklarınızdan mutfaklarınızda bu teknolojiye yer açın. Şimdi değişim zamanı değişimse mutfaktan başlar.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir