Dekorasyon Türlerı Ve Hayatımızda Dekorasyon’un Önemi

 

ev-dekorasyonu Her evin hatta Hayatımızın olmazsa olmaları vardır. Belki her şey tamdır ama biz tatmin olmayız bir şey eksik deriz. İşte o eksiklikler bize dekorasyon tanımını açıklamaktadır. Peki dekorasyon nedir?

Yaşanan mekânların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir. Tarih boyunca insanların yaşadığı yerler hakkında izlenimlerde bulunulmuştur. O dönemin medeniyetleri incelenmiştir. Aslan yattığı yerden belli olur demek çok doğru olur.

Hepinizin bildiği gibi iyi bir dekorasyon ve tasarımdaki amaç insanın kendine olan güvenini aşabilmek ve farklılaşmaktır. Dekorasyon olgusu süsleme sanatı olarakta tanımlanabilir. İyi bir dekorasyon insanın hayatına renk katar. Kısacası dekorasyon insanın doğaya bakış açısıyla doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.

Dekorasyon denilince genel olarak hepimizin aklına mağazadan alınan mobilya ya da aksesuarlar gelir. Oysaki bu çok yanlıştır. Buda dekorasyonun tam olarak ne olduğunu bilmediğimizden kaynaklanmaktadır. Mesela çok yakın iki arkadaşın aynı mobilyaları aldığını düşünelim. Sizce ikisinin evinde de aynı mı durur?

Elbette farklılık gösterir çünkü yerleştirme planları kesinlikle aynı olamaz. Bu kadar kesin konuşuyorum çünkü insanların her birinin duygu ve düşünce yapısı, yaratıcılıkları farklıdır. İşte bu farklılık dekorasyon tanımını ortaya çıkarmaktadır. Herkes bir şeyler tasarlayabilir ancak önemli olan uygun tasarımları yapmaktır. Hayalinizi somutlaştırmaktır.

Popülasyonun artmasıyla çok nüfuslu illerde konut üretimi durmaya yaklaşmış ya da üretilen konutların oda sayısı ciddi anlamda azalmıştır. Kısaca şehirleşme ciddi anlamda dekorasyonu etkilemiştir. İşte bu yüzden dekorasyon uzmanları bir dekorasyon türü olan minimalist dekorasyonu hayatımıza sunmuştur. Peki, nedir bu minimalist dekorasyon?

Zihnimizde canlandıracak olursak daha şık ve küçük deri koltuklar, gösterişli ve büyük avizeler yerine LED ışıklar, büyük boy aynaların yerine her yere montaj yapılabilen aynalar. Ayrıca oda boyaları da değişmiştir. İnsanı rahatsız eden ağır oda boyaları yerini krem, beyaz ve bej tonlarına bırakmıştır. Kısa ve öz olarak minimalist dekorasyon gösterişten uzak sadelik ve şıklıktan yana olan bir dekorasyon türüdür. Yeni dekorasyonunuzla mutlu ve huzurlu bir hayat dileriz.

Ev dekorasyonu tüm ürün ve fiyatlar için linke tıklayınız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir