Duvarlarınız Ruhunuzu Yansıtsın

 

Tüm evlerin en azından iki tarafının duvar olduğu düşünüldüğünde duvar dekoru kuşkusuz büyük önem taşımaktadır. Önce duvarın badana mı yoksa duvar kâğıdı ile mi kaplanacağı düşünülür. Karar badanadan yana verildiyse renk konusunda düşünceler başlar, eğer kararınız kâğıttan yanaysa işiniz daha zordur. Duvar kâğıdı seçeneklerine baktığınızda hangi kâğıdı seçeceğinize karar vermek daha da zorlaşmaktadır.

Duvar badana ya da kâğıt ile kaplandıktan sonra aksesuar ile süsleme aşamasına geçilir. Oldukça fazla duvar dekoru seçeneği bulunması da kararları oldukça zorlaştırmaktadır. Duvarda bolca ayna kullanmak, sticker ile süslemek ya da posterler asmak sık uygulanan duvar dekoru seçenekleridir. Bunların yanı sıra çeşitli ölçülerde çerçeveler kullanarak ailenizin ve kendinizin resimleriyle süslenmiş kişisel bir duvar oluşturmakta kullanılabilecek yöntemler arasındadır.

 

Duvar dekoru örneklerine göz attığınızda kafanızda planladığınız aksesuarların birbirinden güzel ve her bütçeye uygun olanlarından seçimlerinizi yapabilir, tam olarak netleşmeyen dekorasyon fikrinizin de netleşmesini sağlayabilirsiniz.

 

Son yıllarda duvar dekoru alanında yeni trend olarak nitelendirilen bir başka seçenek ise duvarınızı mottolarınızı yansıtan resimlerle süslemektir. Resimlerin yanına benzer çerçeveler içinde mottolarınızı içeren yazılar eklemekte bir başka alternatif olabilmektedir. Motto kısaca hayata bakış biçiminiz olarak nitelendirilebilecek bir kavramdır. Örneğin bisiklete binmek sizin için bir tutkuysa duvarınızın bir kısmına bisiklet resimleri asabilirsiniz. Bunun yanı sıra kedi seviyorsanız yanına bir kedi resmi ekleyebilir, bunların yanına aile resimlerinizi asabilir tamamen sizi ve zevklerinizi yansıtan bir duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

 

Duvarlarda plexi ayna olarak isimlendirilen ayna görünümlü aksesuarları kullanmakta yaygınlaşmaya basılmıştır. Oldukça fazla seçeneği olan bu aynalar hem odalara derinlik kazandırmakta hem de şık bir dekor oluşturmaktadır. Piyasada duvar dekoru alanından dilediğiniz aynayı satın alabilir, keyifli bir duvar oluşturabilirsiniz. Küçük evler için duvarlar zaman zaman kitaplığa da dönüşebilmektedir. Asacağınız çeşitli boylardaki raflarla hem oluşabilecek mevcut dağınıklıkları toparlayabilir, hem de duvarlarınızın rahatsız edici boşluğundan kurtulabilirsiniz.

 

Duvar dekoru yapacağınız alan mutfaksa burada kullanacağınız ürünlerin ısı ve neme dayanıklı olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yemek buharı ve gerekli mutfak hijyenini sağlamak için kullanılan deterjanlar kâğıt ürünlere zarar verebilmektedir. Mutfak duvarlarında dekor olarak canvas tablolar kullanılabilmektedir. Bu tablolar nemli bezle silinebilme özelliğine de sahip oldukları için mutfakta kullanıma son derece uygundur.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir