Evlerimizi Yuvaya Dönüştüren Tekstil Ürünleri

 

ev-tekstiliBir insan ne kadar güzel ve ya yakışıklı olursa olsun iyi giyinmeyi beceremiyorsa fiziksel yönlerini hakkıyla ön plana çıkaramaz. Tıpkı bizle gibi evlerimizin de güzel bir şekilde giydirilerek donatılmaya ihtiyacı vardır. Ev tekstili ürünleri de kıyafetler gibi nesil nesil, renk renk ve desen desendir.

Yatak odası mutfak, oturma odası, salon takımı ve banyo lavaboya özgü tasarlanmış ürünler, halılar ve tabi ki perdeler evleri donatan önemli ürünlerdir. Ev tekstili firmaları gün geçtikçe sektörleşmeden bireyselleşmeye ve ya kişisel zevklerin ön plana çıkarılmasına doğru yol almaktadır.

Mutfaktan başlamak gerekirse; bazı hanımlar mutfak eşyalarını bir takım örtülerle dekore etmekten hoşlanır. Örneğin camlı mutfak dolaplarının iç kısımları için peçeteler, fırın ve buzdolabı örtüleri, masa örtüleri, mutfak havluları, tencere ve tepsi tutmak için kullanılan eldiven ve tutacaklar, mutfak halısı ve mutfak perdesi mutfak eşyalarını tamamlayan, süsleyen ve güzelleştiren ürünlerdir.

Salon takımları ise öncelikle halı ve perdelerle başlar, koltuk ve kanepe örtüleri ile devam eder. Salonlarda bulunan yemek masaları ve konsülleri süslemek için de evlerin salon kısımlarında tekstil ürünleri kullanılır.

En renkli ev tekstil ürünleri hiç şüphesiz yatak odaları için kullanılanlarıdır. Bu ürünler hem evdeki örtü ve mefruşat ürünlerinde bir takım değişiklikler, hem de çeyizlik olarak üretilmektedir. İşlevsel örtüler, yatak örtüleri, battaniyeler, nevresim takımları, yatak odası halılar, yatak odası perdeleri, yorgan ve yastık kılıfları, yatak koruyucular gibi ürünleri ev tekstil ürünlerinde yer tutmaktadır.

 Ev tekstili ürünlerini incelemek için internetteki kataloglara göz gezdirdiğinizde klasik, modern, spor ve çiçek desenli tüm ürünleri araştırarak size ve sevdiklerinize en uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Birçok model ve malzeme, ev tekstil ürünlerini süslemede kullanılmaktadır. Bu iş için değişik kumaş çeşitlerinden, boncuk ve inci tarzı süs malzemelerine, tül, sim, yün, pamuklu, polyester, ipek ve saten kumaşlar örtü takımları ve yatak ürünlerini süslemekte kullanılan türlerdendir. Evlerinizi yeni bir gelin gibi süsleyen, eşyalardaki ayrıntıları ön plana çıkararak daha güzel gösteren bu ürünler sayesinde içiniz açılacak ve mutlu olacaksınız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir