Evlerimizin Süsü Aksesuarlar

dekoratif-esyalar

 

Evlerimiz en büyük yaşam alanımızdır. Öyleyse gözümüzün gördüğü her nesnenin en güzelinden ve en harikasından seçilmiş olması gerekir. Çünkü insan önce gördüğünü algılar ve ona karşı bir duygu ve fikir sahibi olur. Bu durumda evimizin her odasının görünümünü güzelleştirmek olumlu ve pozitif bir hayat için ön şarttır.

Dışarıdan evimize adımımızı attığımızda güzel hislere gark olabilmemizi, evimizin eşsiz ve muazzam dizaynı sağlar. Dizayn en dar manasıyla tasarım demektir. Eşyaların tasarımından şehirlerin tasarımına kadar, insanların yaşadığı ortama adaptesini sağlayan her şey dizayn olarak adlandırılabilir. Bu kadar geniş bir anlam içeriğine sahip olan dizaynı evlerimize taşımak elbette karşı konulmaz bir durumdur.

Yaşamın her alanında görünümüyle beğeni kazanmayı isteyen insanoğlu elbette evinin görünümüyle de ilgi çekici ve etkileyici olmak ister. Tarzını ev eşyaları seçimiyle ortaya koyabilir ve zevkini her odaya yansıtabilir. Odaların mobilya seçiminden dekoratif eşya seçimine kadar her şey sahibinin zevk anlayışına göre dizayn edilir. Peki, eşsiz bir ev dizaynına sahip olmak isteyen ev sahipleri nasıl bir yol izlemeli nasıl tercihlerde bulunmalıdırlar?

Günümüzde evler sadece yaşam alanı ve bir ihtiyaç olarak görülmemekte aynı zamanda bir sanat eseri gibi görücüye çıkartılmaktadır. En güzel tasarımı ve düzeni kendi evlerinde görmek isteyen ev sahipleri genellikle bir iç mimara ya da tasarım uzmanına evlerini dizayn ettirmektedirler. Fakat zevk sahibi ve ev dekorasyonu hakkında biraz bilgi sahibi iseniz siz de çok rahat bir şekilde evlerinizi güzel görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bunun için birkaç ipucu verecek olursak şöyle şeyler söyleyebiliriz. Öncelikle evinizin planına uygun mobilya seçimi yapmalısınız. Dar bir eve çok büyük eşyalar tıkış tıkış görünüme sebep olur. Mobilya seçiminizi yaptıktan sonra sıra ufak detaylara gelir. Sade ve sönük görünen odalarınızı dekoratif eşya seçimlerinizle çok daha canlı ve albenili hale getirmek sizin elinizdedir. Dekoratif eşya denilince küçük ev eşyaları anlaşılır. Biblolar, duvar saatleri, çerçeveler, tablolar, vazolar hatta saksılar bile dekoratif eşya sayılabilir. Öyle ise bu kadar çok seçenek varken en güzellerini seçip evinizi dekore etmek hiç de zor olmasa gerek.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir