KÖŞENİZE ÇEKİLİN RAHATINIZA BAKIN

Köşe takımı evin tüm bireylerinin kullandığı, evin ağır yükünü çeken mobilyadır. Çocuklar, büyükler ve misafirler neredeyse gün boyu köşe takımını kullanırlar. Çoğu zaman televizyon izlerken uyuyakalmak için mükemmel bir üründür. Evinize gelen misafirin fazla olması halinde evin yükünü çeken en önemli mobilyadır. Üzerinde normal oda takımlarından daha fazla kişiyi misafir edebilir. Evde yataktan daha güzel bir şekerlemenin yapıldığı tek yer muhakkak köşe takımlarıdır. Peki, evimiz için nasıl köşe takımları tercih edilmeli? Köşe takımları eve nasıl yerleştirilmeli? Bu konular hakkında işinize yarayacak birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik.

 

Köşe takımı seçiminde en önemli faktör evin büyüklüğüdür. Köşe takımlarını evinizin boyutuna göre seçmezseniz tadını çıkarmaktan daha ziyade pişmanlığını yaşayabilirsiniz. Takımın yerleştirileceği oda küçük ise spor ve canlı renkler kullanılması odanızı daha sevimli bir hale getirir. Eğer odanız geniş ve büyük ise daha klasik ve ağırbailı bir köşe takımı oda da daha şık duracaktır. Köşe koltuklarının en önemli avantajlarından birisi kullanışlı bir ürün olması ve küçük evlerde fazla yer kaplamadığı için odayı daha geniş göstermesidir. Karar vermeden önce evinizi kafanızda canlandırarak orantılı bir mobilya almak sizin için çok faydalı olacaktır.

 

            Köşe takımları tercihleri genellikle gri, beyaz, kahve tonlarında yapılmaktadır. Bu renklerin tercih edilmesi odanızı daha canlı gösterecek, odanın duvarları ve aksesuarlarının takım ile uygun bir şekilde kombinlenmesi halinde takımınız göz kamaştıracaktır. Eğer odanın rengini, takımın rengini ve yerleştirildiği yeri düzgün seçmezseniz köşe takımları her zaman hoş durmayabilir.

 

Köşe takımlarını yerleştirirken en doğru yeri seçmelisiniz. Köşe takımının bir tarafını pencere tarafına getirmeniz odanızı ferahlatıcı bir şekle gelecektir. Köşe takımınızı pencereden uzağa kurmayı düşünmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira iki tarafı duvara gelecek şekilde yerleştirilen takımlar bunaltıcı bir hal almaktadır. Köşe takımlarının oda da bulunan diğer eşyalar ile mutlaka kombin yapılması gerekir. Birbirinden alakasız duran eşyalar odanızı çirkin gösterir. Köşe takımlarının halı, duvar, orta sehpa ve tercihen kitaplık ile TV sehpası eşliğinde kombin yapmanız ve doğru tercihleri kullanmanız göz kamaştırıcı ve büyüleyici bir odaya sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir