Rahat Bir Uyku İçin Baza ve Yatak Önerileri

Yataklar güzel bir uyku çekmenin en önemli noktasıdır. Bazı insanlar gün içerisinde çok halsiz olurlar ve romatizma ağrılar çekerler. Ama kimsenin aklına bu ağrıların yataklarından kaynaklanacağı gelmez. Oysa genelde uykunun iyi geçmesini sağlıktan sonra yatak belirler. Özellikle belli yaşı aşmış kadın ve ya erkekler ortopedik, doktor tavsiyesi ile yatak almaları gerekmektedir. Fıtık bizim toplumumuzda çok yaygın bir hastalık olduğundan dolayı bel ağrıları sık görülür. Gece uyurken eğer yatakta bir türlü rahat edemiyorsanız sorun büyük bir ihtimal ile aldığınız baza ve yatak kaynaklıdır.

Kalitesiz ama ucuz bir yatak alıp, ileri de sağlık için daha çok para harcamaktansa, kaliteli ama bira pahalı bir yatak almanız daha mantıklıdır. Hem bu şekilde uzun yıllar sağlık sorunları ile boğuşmaz ve ağrıda çekmezsiniz. Yatak fiyatları çift ve iki kişilik olması göre değişir. Şimdilerde mobilya firmaları bir de bir buçuk kişilik yataklar üretmeye başlamışlardır.

Buda genelde geniş yatak severlere hitap etmektedir. Tek kişilik yatak fiyatları baza ile birlikte 250 Türk lirasından başlayıp 2000 Türk lirasına kadar gitmektedir. Çift kişilik yataklar ise 1000 Türk lirasından başlayıp 4000 Türk lirasına kadar gitmektedir. Bunların bazıları yatak odası takımı halinde satılabilmektedir.

Çift kişilik yataklarda ayrılma özelliğine sahip olan baza ve yatak biraz daha pahalı olurken, tek kişilik yataklarda ise karyolalar daha pahalıdır. Karyola daha şık duran ve genelde daha rahat olan yataklar olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Bazalar da genelde yaylar erkek kırılmakta ve ya zarar görmektedir.

Bunu siz fark edemeyeceğiniz için yatağınız bir süre sonra sizi rahatsız eder. Karyolada ise kuvvet genelde demir kısma bindiği için yatak zarar görmez. Ama her firmada aynı durum geçerli olmayabilir. Artık baza daha çok tercih edildiği için mobilya firmaları da daha kaliteli bazalar üretmektedir. Birde tabi bazaların altı eşya alabildiği için ev içinde bir oda gibi kullanılmaktadır. Yerden tasarruf etmek adına birçok kişi tek ve çift kişilik yatak alacakları zaman ilk tercihlerini bazadan kullanmaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir