Yatak Odaları ve Feng Shui

Feng-Shui-Yatak-odalari

Yazımıza başlamadan önce ilk olarak feng shui‘den bahsetmek isteriz. Feng shui bilindiği üzere mekanın enerjisini eşyaların dekorasyonu ile birlikte düzenlemek ve bu şekilde mekanda enerjinin dengelenmesini sağlamaktadır. Yine bilindiği üzere her mekanda bir enerji vardır ve bu enerjinin kişiler üzerinde pozitiflik yaratabilmesi için mutlaka en üst seviyede olaması önem taşımaktadır. Yatak odaları da işte tam da bu noktada dekore edilirken feng shui ile tasarlanırsa oldukça enerjisi yüksek ve son derece romantik bir ortam halini alacaktır. Örneklendirerek biraz daha bu feng shui kavramı ile yatak odaları dekorasyonundan bahsedek olursak, odanın dizaynında kapının önünde duran dağınık bir dolap koyulursa bu durum yatak odasının enerji akışını son derece azaltarak ortama olumsuz enerjiler yayabilmektedir. Ancak derli toplu ve özellikle de açık renkler ile dekore edilmiş olan bir yatak odasının da sizlere vereceği pozitif enerji de asla yadsınamamaktadır.

Şimdi sizlere bu kavramla birlikte yatak odanızı nasıl dizayn ve dekore edebileceğinize dair bazı ipuçları ve önemli bilgiler vereceğiz. İster yatak odanızı, ister mutfağınızı ya da isterseniz salonunuzu dekore ediyo olun, önemli olan ve ilk olarak düşünülmesi gereken şey mekanın gün ışığını ne kadar alıyor olduğudur. Bazı mekanlar çok fazla gün ışığı alırken bazı mekanlar ise maalese hiç güneş ışığı almayabilmektedir. Bu nedenle de dekorasyon yapılırken bazı önemli noktalara da ışık açısından dikkat edilmelidir. Anca biz şimdi yaka odası dekorasyonundan bahsettiğimiz için bilinmelidir ki, sabah uyandığınızda odaya girecek olan gün ışığı hiçbirşeyin yerine geçmeyecektir. Bu nedenle kiralık ya da satılık evinize sahip olurken mutlaka yatak odanızın gün ışığı alıp almadığını öğrenmelisiniz. Tüm bu ipuçlarını göz önüne alarak yatak odanızın dekorasyonunu şık ve modern mobilyalar ile gerçekleştirebilir ve belki de hiç çıkmak istemeyeceğiniz harika bir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Kısacası yatak odası mobilyalarınızı satın alıken evinizin iç dizaynına ve ışık durumuna bağlı olarak renk tercihlerini yapmanız da ayrıca önem taşımaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir