2016-2017 Kışında Ne Giyeceğiz?

moda4

moda2

Evet artık sonbahara girdik ve önümüz kış. Soğuklar yine geliyor. Kışın da ayrı bir güzelliği var. Bakalım bu önümüzdeki kış nasıl geçecek. Çok mu soğuk, ılıman mı? Bilemeyiz ama biz bu kış ne tarz ve ne renk giyeceğimiz ile ilgili modacılar taaa geçen seneden planladı. Ben de biraz araştırma yaptım ve edindiğim bilgileri sizinle buradan paylaşmak istedim.

moda3

Bu kış rengarenk, karnaval gibi kumaşlardan oluşan giyim ve dış giyimlerden oluşan bir menü var.  En dikkat çekici özelliği bol bol çiçek desenli, patchwork desenli elbiseler, bluzlar giyeceğiz. Eğer gardırobunuzda çiçek desenli kıyafetleriniz varsa sakın atmayın 🙂  Brokar kumaşlardan oluşan dış giyimler de dikkat çekiyor.

moda8

Daha düz ve keskin kesimli ve biraz maskülen kıyafetler olduğu görülüyor. Yumuşak, tüylü kumaşlardan oluşan kazaklar, hırkalar ve dış giyimler göze çarpıyor. Yakası ve kol ağızlarının kürklü olduğu parçalar da var. Leopar desenler, askeri çizgiler, karışık desenler kısacası herşey var bu sezonda.

moda1

Renkler; gri, lacivert , haki, naturel renkler oluşuyor.

moda5

Deri kumaşlardan oluşan jileler, etekler, ceketler, pantolonlar bu sezonda da var.

moda12   fall_winter_2016_2017_fashion_trends_leather

Evet biz kadınlar moda konusunda dikkatliyiz. Ama şu da var ki her zaman kişinin kendisine yakışanı giymesini savunanlardan biriyim. Modacıların defilelerini izlediğim kadarıyla tabi ki podyumda geçen kıyafetleri yolda giyecek değiliz. Bütün bunlar görsel show amacıyla yapılmış gösterilerdir. Modacılar bu defilelerle hayal güçlerinin sınırlarını göstermek isterler.  Bizler için ise çizgiler, renkler ve tarzları nasıl kendimize uygulayacağımız kalıyor.

İyi kışlar 🙂

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir