2017 YAZINDA HANGİ RENK RUJ KULLANALIM?

2017 yazına girdik. Doğal olarak yaz kıyafet renkleri, makyaj trendleri de ona göre değişiyor. Bilindiği gibi son zamanlarda makyajda nude (çıplak) diye ifade edilen renkler moda. Bu da kadınlara sade ama güzel bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Bu yaz aylarında da rujlarda nude renkler kullanılmaya devam edilecek. Nude makyaj yüze renk vermek değil, yüzü boyutlandırmaktır. Doğal makyajdan farkı da budur; renk. Doğal makyajda pastel de olsa çeşit çeşit renk kullanılabilir. Bunun dışında yine kırmızılar, pembeler ve kahveler.

Birçok kozmetik firmasının 2017 yaz kataloglarını araştırdım. Bakalım neler var:

Kahve Tonlarda Rujlar:

Kahve tonlu rujlar toprak renk farla kullanıldığında bütünlük sağlayan , kişiyi daha modern ve farklı bir görünüme sokar. Bronz bir tene kahve tonlarındaki bir makyaj ile harika görünebilirsiniz.

Pembe Tonlarda Rujlar:

Açık pembe rujlar her zaman sade görünmenizi sağlayacaktır. Koyu renk pembeler ise sizi daha dikkat çekici kılacaktır.

Turuncu Tonlardaki Rujlar:

Bence bu seneki en iddialı renk turuncu. Turuncu kadınların çok kullandığı bir renk olmamakla birlikte bu yaz deneyebilirsiniz. Ama dikkat edilecek nokta şu; kıyafetlerinizle kombin etmek. Turuncu bir ruj her renk kıyafetle yakışmaz.

Nude Tonlarda Rujlar:

Doğal makyajdan hoşlananlardansanız her mevsim kullanılabilecek bir ruj rengi olan nude rujlar, bu yaz mevsiminde de popülerliğini devam ettiren renklerden biri. Dudağın doğal rengi gibi duran ve gerçekten sade makyaj için en ideal renklerden biri olan nude rujları şimdiden makyaj çantanıza katmalısınız.

Kırmızı Tonlarda Rujlar:

Kırmızı en vazgeçilmez renklerden biridir. Hele ki, kadınların kırmızı ruj hayranlığı bir başkadır. Ama kırmızı ruj da dikkat edilecek renklerden biridir. Çok sıradan bir kıyafet ile kırmızı ruj kullanırsanız çok frapan ve basit görünürsünüz. Çok şık düz siyah bir elbise ile bir davete gidecekseniz de çok şık görünmenizi sağlayacak bir renktir. Aman dikkat!

Parlatıcılar:

Bence en hayat kurtarıcı makyaj malzemesidir. Her türlü kıyafetle uyum sağlayan doğal ve ışıltı sağlayacak bir ürün. Ben Nivea’nın vişne rengini kullanıyorum. Doğal görünüm ile yaptığım makyaj dikkat çekmemiş oluyor.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir