Bayanların En Büyük Aksesuarı Makyajı

Bayanlar gerek günlük hayatta gerekse özel gün ve gecelerde makyaj yapmayı ve kendilerine özen göstererek süslenmeye bayılırlar. Makyaj yapmaları onların kendilerine olan öz güvenlerinin yükselmesini ve kendilerini daha güzel hissetmelerini sağlamaktadır. Günlük olsun özel gün ve geceler için yapılan makyaj oldun makyajın vazgeçilmez unsuru ruj ve rujun renk tonlarıdır.

 

Ruj makyajın tamamlayıcısı, yüzün renklendiricisidir. Genel olarak makyaj yapımı fondöten, rimel (maskara), far, kaş kalemi, göz kalemi ve son olarak da allık ile yapılmaktadır. Bunu tamamlayan ise rujdur. Ve ruj renkleri giyilecek olan kıyafete, gidilecek olan yere göre değişmekte ve hemen her renk ruj bulunmaktadır. Ruj kullanımı son zamanlarda yaygınlaşan bir yöntem olan dudak kalemi ile önceden dudak kenarlarını çizme ve sonrasında ruj ile renklendirme şeklindedir. Hatta dudakların daha dolgun gözükmesi adına öncesinde fondöten ile de astar yapılabilmektedir. Bu şekilde uygulama yapılması halinde dudaklar daha dolgun gözükmekte ve şekil itibari ile daha düzgün sonuçlar elde edilmektedir.

 

 Yaz Aylarındaki Ruj Seçimi

Her üründe moda olduğu gibi rujda makyajda da moda vardır. Yaz modası, kış modası, son bahar modası, ilkbahar modası gibi. Mevsimsel olan bu moda tufanında o seneki popüler renkler moda olarak seçilir ve modaya ayak uyduran bayanlar tarafından tercih sebebidir. Bayanların çoğu modaya değil de kendi zevk ve tarzına göre ruj rengi seçmekte ve makyaj tamamlayıcısı olarak uygulamaktadırlar. Bayanlar çoğu vaz geçemedikleri ürünler gibi rujdan da vazgeçemezler ve özellikle en beğendikleri renkleri sürekli yanlarında taşıyarak tazeleme gerekmesi halinde hemen başvururlar. Rujlarında kendi aralarında güzeli çirkini bulunmakta sağlık açısından uygunu ya da sakıncalısı da bulunmaktadır.

 

Bayanlar genel olarak sağlık açısından uygun olan ruj marka ve modellerini tercih ederler ve bu şekilde kullanım sağlarlar. Son zamanlarda oldukça revaçta olan internet üzerinden alış veriş furyası makyaj sektörüne ve makyaj malzemelerine de bulaşmış olup internet üzerinden yine makyaj malzemelerini satın alabilmekteyiz. Böylelikle zamandan ve paradan tasarruf ederken dilediğimiz ürüne dilediğimiz rahatlıkta sahip olabiliriz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir