Beyaz Tişört Kombinleri

Bence her yere uyan bir kıyafettir beyaz tişört. Kot ile giyinildiğinde spor, kumaş bir etek veya pantolonla giyinildiğinde sade bir şıklık elde edebileceğimiz basit bir parçadır. Ama şunu söylemeliyim ki, benim en sevdiğim düz, desensiz, üstünde hiçbir yazı vb olmayan ve vücutta akan tişörtlerdir. Ben iş hayatımda da tatil zamanlarında da sık kullanırım. Tek dezavantajı beyazın çok çabuk kirlenmesi ve koltuk altlarında zamanla oluşan lekeler gitmediği için çok sık alınan bir ürün olmasıdır.

Beyaz tişört için kombin araştırması yaptım. Nasıl kullanılmalı, nasıl şık olunur?

Şunu söylemeliyim ki, bana göre V yakalı beyaz tişörtler daha şık gözüküyor. V yakalı kıyafetlerin boynu daha uzun gösterdiği söylenmektedir. Ben de katılıyorum. Ayrıca şunu da unutmayın tişörtün dokuması da önemlidir. Penye tarzı ve biraz kalın dokumalı tişörtler kotlarla daha uyumlu olabilir. Bu tarz bir tişörtü kumaş pantolon veya etekle giydiğinizde sanki iç çamaşırı giymişsiniz gibi duruyor ve hiç havalı gözükmüyor. Eğer tişörtünüzü kumaş bir ürünle giyecekseniz mutlaka ince dokunmuş, kaliteli ve üstünüze çok yapışmayan bir ürün olmasına dikkat edin. İpek – koton veya viskoz tişörtleri tercih edebilirsiniz. Viskoz kayın ağacından yapılan sağlıklı bir iplik tarzıdır. Söylendiğine göre pamuktan daha çok teri çekiyormuş. Aman nasıl bir kıyafet alırsanız alın mutlaka etiketini okuyun ve sakın naylon içerikli  ürünler almayın.

Beyaz tişörtü ne ile giydiğiniz çok önemlidir. Örneğin yukarıdaki resimde üç farklı kombin vardır. Birincisinde bisiklet yaka tişörtle desenli kumaş bir pantolon ve babetle rahat ve sade bir şıklık yaratılmış. Böyle bir kombinle hafta sonu arkadaşlarınızla kahve içmeye gidebilir, alışverişe çıkabilirsiniz. Ortadaki kombinde ise v yakalı tişörtle hem spor, hem de ceketle yarı ciddi hava sağlanmış. Ceketin çiçekli olması da neşeli bir hava vermiş. Üçüncü kombinde ise v yakalı tişörtle klasik havada. Pantolon parlak kot tarzında ve ayakta kırmızı stiletto ile işe gidilebilecek bir kombin oluşturmuş.

Yukarıdaki kombinler salaş görünümleri olması kadar da dikkat çekici. Ben beyaz tişört ve deri ceket kombini seviyorum.

Bu kombinlerle de her yerde kullanabileceğiniz tarzlar oluşturulmuş. Bisiklet yaka tişörtlerle oluşturulan bu üç kombinlerle işe, toplantıya veya arkadaş buluşmalarına gidebilirsiniz.

Yukardaki dört resimde yine hem şık hem de çekici olmayı nasıl başara bilirsiniz sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Ama bana göre en iyi duran V yaka bence. Sizce?

Şu unutulmamalı! beyaz renk vücudumuzun hatlarını daha belirgin gösteren bir renk. Bu nedenle tişört seçiminizde bedeninize yapışmayan ve akan kumaşlardan elde edilmiş olanlarını tercih etmelisiniz.

Beyaz tişörtlerinizi size yakışan şekilde giydiğiniz takdirde dikkat çekmemeniz imkansız. Moda diye vücudunuza yakışmayan, hatalarınızı daha çok öne çıkaran o kıyafeti çok beğenseniz de  giymeyin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir