ÇAY AĞACI YAĞININ FAYDALARI

Doğal bir cilt / vücut / saç ürünleri içinde en iyisinin çay ağacı yağı olduğunu düşünüyorum. Bu uçucu yağ büyülü küçük bir sıvıdır. Çay ağacı yağı kullanmak için bazı yollar bilmek ister misiniz? Okuyun!

 

1- Diş Fırçalarının Hijyeni İçin

Diş fırçalarımız kullanıldıktan sonra nemli kalıyor. Tabi bu arada bakterilerde biz diş fırçasını bir daha kulllanana dek üremeye başlıyor. İşte diş fırçasını kullandıktan sonra fırçanın üstüne birkaç damla çay ağacı yağı damlatırsanız bu bakteriler üremez.

diş2

 

2- Banyo Ovma Tozu

Banyonuzdaki sert su işaretleri ve sabun köpüklerini temizlemek için ovma yorucu bir iş. İşte bu iş için banyo yüzeylerini temizleyici olarak çay ağacı yağı kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağı ve kabartma tozu veya tuzu karıştırıp küvet, duş, lavabo, sayaçlar ve fayans üzerinde kullanabilirsiniz. Benim gibi kir, bakteri ve mantar gibi şeyleri sevmeyen ve hijyene önem gösterenler için hem pratik hem de kimyasal içermeyen doğal bir ovma tozu. 

banyo

 

3-  Haşere Kovucu

Ben özellikle giyim, yatak veya masa örtüleri için olsun ve pamuk, ipek ve yün gibi doğal kumaşlar seviyorum. Ama dolapların içine ve çekmecelere sinir bozucu kelebekler (güveler) için bir mıknatıs vardır  sanki. Siz de bunlardan şikayetçiyseniz tüm yapmanız gereken, dolap ve çekmece içinde çay ağacı yağı batırılmış pamuk topları koymanız. Çay ağacı yağından nefret eder kelebekler. Ancak tüm böcekler değil . Sadece kelebek (güveler) bu yağ kokan kokudan çok nefret edip, kaçıyor. Artı Bonus ipucu geliyor! Karıncalar varsa evinizde geçtikleri yeri biraz yağ ile silin. Karıncalar kalmayacaktır. Onları öldürmek yerine uzak tutmak için doğal çay ağacı yağı kullanın.

güve

 

 

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir