Cilt Nasıl Gençleştirilir

cilt-genclestirme

 

Cildin gençleşmesi için belli yolla mevcut. Öncelikle cildini gençleştirecek olan kişilerin belli faktörleri sona erdirmesi gerekiyor. Mesela yüzde oluşan lekeler cildin genç durmasını engellemektedir. Şayet sizinde yüzünüzde lekeler varsa bunlardan kurtulmak gerekiyor. Çünkü küçükken yüzünüzde olan bir leke çok belli olmamakla beraber sizin gözünüze de batmaz. Şayet sizin yüzünüzde olan bir leke yaş ilerlediği takdirde hala orada duruyorsa bu büyük sıkıntılara sebep olacaktır.

Lekeler yüzde çürük gibi durduğu için hiç bir zaman güzel bir görünüm olduğunu söyleyemeyiz. Lekelerin giderilmesi için değişik çalışmalar mevcut. Bazı kremler lekeyi temizler ve yüzünüzde ki lekeden eser kalmaz. Cilt gençleştirme konusuna baktığınız zaman lekelerin derin olması hiç bir zaman krem yöntemine kesinlik kazandırmaz. İşte sizin bu gibi durumlarda öncelikli olarak lazer tedavisini tercih etmeniz gerekiyor.

Lazer tedavisi ise çok farklı boyutlarda uygulanır. Doğru lazer yöntemini seçtiyseniz ve lekelerden artık tamamen kurtulmuşsanız hala sizin biz tamamen gençleştiğinizi söyleyemeyiz. Bu seferde cilt gerilmesi lazımdır. Cildinizi gerdirdiğiniz zaman artık gerçek anlamda sizler genç görüneceksiniz çünkü yaşlı insanda asla buruşukluk olmaz. Cilt germe işlemleri eskiden ameliyat şeklinde oluyordu.

Ancak artık çok daha kolay bir şekilde bu cilt germe işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemlerde de yine sizler lazer tedavisini seçebilirsiniz. Lazer günümüzde her alana sıçradığı gibi germe konusunda da uygulanmaktadır. Şayet germe operasyonunuzu geçirdikten sonra artık sizin yapacağınız bir tek şey kalıyor o da doğal kremleri uygulamak olacaktır. Doğal kremler şuan belli firmalar üzerinden satılıyor ve onlar tamamen cildinizin genç kalmasına yönelik yapılıyor.

Bazı kremler anlık olarak sizi kurtarsa da geleceğe yönelik olarak hiçte yararlı olmuyor. Aksine sizin ileride yeniden kırışıklık yaşamanızı sağlıyor. Cilt gençleştirme kişiye göre değişir. Kimisinin cildi beyazdır onların farklı işlemler yaptırmalarına gerek kalmazken kimisi ise hem lekelidir hem de yüzünde belli başlı sivilce izleri vardır. İşte bu kişilere uygulanacak olan tedavi yöntemi her zaman farklı olacaktır. Güzel bir merkez bulduktan sonra bu işlemler hakkında zaten çok daha detaylı bilgi alacaksınız ve sizin ne yapmanız gerektiği aktarılacaktır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir