Erkekler Hangi Bakım Ürünlerini Kullanır?

 

Erkek bakım ürünleri yıl geçtikçe üretimi ve tüketici talebi artmaya başlamıştır. Durum böyle olunca üreticiler çok fazla çeşit üretmeye başlamıştır. Erkeklerin de bu kadar çeşidi merak edip kullanmak isterler. Fakat piyasada erkek bakım ürünleri bu kadar çeşidini alıp teker teker denemek çok zorlu bir süreç olacağı için belli başlı neleri kullanmanız gerektiğini sıralayacağınız.

 

DUJ JELİ

Kimileri hala sabun kullanmaya devam etmektedir fakat duş jelleri hem daha çabuk köpürür hem de cildi daha yumuşak yapar ve kokusu daha uzun süre kalır. Duş jelleri çeşidi olan okyanus kokusu tercih edilebilir.

 

DEODORANT

Genelde ter yoğunluğunun en fazla olduğu yer olan koltuk altı için kullanılan deodorantlar ter kokusunu hazmeder ve daha uzun süre ferah bir koku sağlar. Çünkü kokan şey koltuk altınızda ter değil terin yoğunlaşması sonucu oluşan kokudur. Bu koku da ancak deodorant ile giderilebilir. Yıkandıktan sonra kullanılması tavsiye edilir. Terledikten sonra uygulanan deodorant, ter kokusunu daha çok arttırır.

 

VÜCUT LOSYONU

Banyo sonrası nemlenmek ve güzel kokmak için bir vücut losyonu kullanmak çok iyi gelecektir. Losyonlar gün boyu güzel kokmanızı sağlar. Losyonların birçok çeşidi bulunmaktadır.

 

PARFÜM

Parfümlerin de kalite olarak birçok çeşidi vardır. Parfüm erkek bakımı konusunda hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlar hem de karşınızdaki kişinin üzerinde olumlu bir izlenim bırakır. Parfümlerin ufak cep parfümü dediğimiz boyutlarını da yanınızda gezdirebilirsiniz. Sigara kullananlar için de parfüm çok iyi bir kurtarıcı. Sigara kokusu olduğundan da fazla pis koku bırakır bu yüzden yanınızda taşımayı alışkanlık haline getirin.

 

AĞIZ BAKIMI

Bilimsel olarak ispatlanmış vücudumuzun en fazla bakteri barındırdığı yer ağzımızdır. 1 ml tükürükte 600 farklı bakteri ve mikrop bulunur. Bu yüzden diş çürümeleri ve bakımsızlıktan dolayı oluşan çürük, diş taşına neden olur. Ayrıca yine bakımsızlıktan dolayı dişlerin arasında kalan yiyeceklerin koku yapması da muhtemeldir. Bu yüzden en etkili diş fırçası ve en iyi diş macunu seçilmelidir. Günde en az iki kere fırçalanmalı, fırçalama yaptıktan sonra diş suyu kullanılmalıdır. Hem fırçalama yapılıp artıklar giderilir hem de diş suyuyla koku giderilmiş olur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir