EVİMİZİN GÖZDESİ TV SEHPASI HAKKINDA

 

 

Herkes için önemli bir detaydır yaşam alanı. İş, okul gibi günlük uğraşlarımızın sonunda rahat bir nefes alacağımız evlerimiz bize huzur verecek şekilde dekore edilmelidir. Herkesin huzur bulduğu dekor farklıdır fakat herkes huzurlu bir yaşam alanı konusunda hem fikirdir.

 

Ev dekorları ilerleyen zamanla birlikte epey farklılık göstermiştir. Eskiden herkesin evinde görebileceğimiz eşyaların pek çoğuna şimdilerle kolay kolay rastlamamız mümkün değildir. Mesela bunun en güzel örneklerinden birisi vitrinlerdir. Daha öncelerde hemen hemen herkesin evinde olmazsa olmazdı bir kaç parçadan oluşan vitrin takımı. İçerisine en güzel kahve fincanları yerleştirilir ve dantellerle süslenirdi.

Şimdi ise vitrinlerin yerini yaşam üniteleri aldı. Yaşam üniteleri vitrinin tek bir parçada toplanmış halidir aslında. Süs eşyalarını dizebileceğimiz bölmeleri vardır. Bu yaşam üniteleri bazen kalabalık ya da geniş yer kaplıyor gibi gelebilir gözümüze. İşte bu durumda imdadımıza koşan TV sehpalarıdır. Tv sehpaları daha sade daha küçüktür ve neredeyse TV üniteleriyle aynı işlevi görür. Sadece o kadar fazla bölmeye sahip değildir. Bu aslında göz yormaması açısından daha olumlu bir durumdur.

 

Tv sehpaları model açısından sandığımızdan daha geniş bir alternatif sunmaktadır aslında bizlere. En çok tercih edilen modelleri içerisinde ahşap olanlar gelmektedir. Ahşap, çok çeşitli şekillerde kullanılabilen bir yapı malzemesidir. Ayrıca sadece tek başına kullanılmak zorunda değildir. Ahşaplar beyaz yapı malzemeleri ya da kumaşlarla birlikte kullanıldığında da oldukça hoş bir uyum yakalamaktadır.

Koyu renkli, açık renkli ya da iki renkten oluşan ahşap sehpaları tercih edebiliriz. Bunun dışında sehpa modelleri içinde çok tercih edilenler denildiği zaman akla gelenlerdendir cam sehpalar. Cam, kullanımı itibariyle ahşaptan daha fazla bakım ister. Hem tozu belli ettiği için sürekli tozu alınmalı hem de parmak izi olmaması konusunda dikkat edilmelidir. Görünümü itibariyle ise oldukça zariftir.

 

Çekmeceli, kapaklı ya da bölmeli olmak üzere farklı sehpa çeşitleri bulunmaktadır. Bölmeli olan kısmı genellikle biblo, süs eşyalarıyla değerlendirebiliriz. Fakat daha sadelikten yanaysak bölme bulunmayanları olanları ya da kapaklı olup, dolap gibi kullanabileceğimiz tv sehpalarını tercih edebiliriz. Bu tamamen kendi zevkimize ve evimizin dekor uyumuna kalmış bir şeydir.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir