Giyimde Aksesuar Seçimi

giyim-aksesuarAksesuarlar kıyafetleri tamamlayan ve insanlara daha şık bir görünüm kazandıran yardımcı unsurlardır. Şıklık ve zarafet bir arada kullanılan genellikle göz kamaştırıcı kişiler için nitelendirilen kavramlardır. Peki, ama hangi insanlar göz kamaştırırlar? Göz kamaştırıcı insanların en etkili yöntemi güzel ve şık giyinmedir. Güzel ve şık giyinme ise doğru kombinleri yakalamak ile gerçekleştirilebilir.

Bayanlar erkeklere oranla dış güzelliklerine çok daha fazla önem vermektedirler. Bir bayan saatlerce aynanın karşısında süslenebilir. Süslenmenin birtakım yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikli olarak bayanlar süslenmeye makyaj yaparak başlarlar. Kendi tenlerine uygun olarak makyaj yaptıktan sonra gününe göre hangi kıyafeti giyeceklerine karar verirler.

Kıyafet seçiminin ardından sıra en zorlu sürece yani giyim aksesuar sürecine geldi. Bu süreçte bayanlar çok büyük tereddütler yaşamaktadırlar. Giydikleri kıyafetlere en uygun aksesuarları belirlemeye çalışırken ikilem içinde kalırlar. Aslında sadece bayanlar değil erkekler de aksesuarlar konusunda ikilemler yaşamaktadır.

Aksesuarlar erkek ve bayanlarda farklılık göstermektedir. Erkek aksesuarları kemer saat gözlük gibi eşyalardan oluşmaktadır. Bayan aksesuarları ise saat gözlük küpe yüzük ve diğer değerli takılardan oluşur. Tabiki aksesuar diyince hem bayanlar için hem de erkekler için akla ilk gelen şey kol saatidir. Zarif bir kol saati her erkeğin elinde şık durabilir. Aynı şekilde kıyafetleri ile uyumlu bir kol saati bir bayanı olduğundan daha çekici kılabilir.

Giyim aksesuar konusunda saatten sonra ikinci sırayı tabiki de çantalar almaktadır. Çantalar bayanların asla yanlarından ayıramadıkları en yakın arkadaşlarıdır. Bir bayanın çantasının içinde ihtiyacı olan her şeyi bulabilirsiniz. Çantaların kullanılmasındaki asıl amaç ihtiyaçlarını taşımak değil kıyafetler ile uyumlu bir şekilde şık görünmeye özen göstermektir. Çantalar bayanların zarafetlerine zarafet katmaktadır.

Çanta seçimi oldukça önemlidir. Uzun boylu bayanların büyük ve kalın şişik çantaları tercih etmeleri daha uygun olacaktır. Kısa ve zayıf bayanların ise daha küçük ve tek cepten oluşan çantaları tercih etmeleri gerekir. Aslında çantalar aksesuarlar arasında belki de en pahalılarıdır. Öyle bazı çantalar vardır ki fiyatları bir araba fiyatına tekabül etmektedir. Aksesuarlara günlük yaşantılarımızda her zaman ihtiyaç duyarız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Ebru dedi ki:

    Büyük takılardan oluşan setleri aynı kombinde kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir