Kamp Yapmak Bir Yaşam Biçimidir

kamp-malzemeleriHer insanın tatil, eğlence ve dinlenme anlayışı birbirinden farklıdır. Bazı kişiler 5 yıldızlı otellerde, sabah akşam açık büfe yemekler yiyerek, havuza girerek, güneşlenerek ve bu otellerde verilen hizmetlerden sonuna kadar faydalanarak dinlenme ve tatil yapma yolunu seçmektedir. Bazı kişiler ise doğa ile iç içe olan, kendi başlarının çaresine baktıkları, yemeklerini ve temizliklerini kendilerinin yaptığı kamp tatilleri yaparak dinlenmektedir.

 

Hatta kamp yapmak bir yaşam biçimi olarak kabul edilmektedir. Bunun için ise gerekli olan tek şey bu kişilerin kamp malzemeleri edinmeleridir.

 

Ağaçlar içerisinde bir ovada veya dağ tepesinde kamp yapılabileceği gibi, deniz ve göl kenarlarında da kamp yapılabilmektedir. Hatta artık kamp yapma yolu ile tatil yapmak isteyenler için özel bölgeler ayırılmıştır. Bu bölgeler bazen tamamen halka açık olmakla beraber bazen de özel girişimciler tarafından işletilmektedir.

 

Aslında kamp yapmak her zaman dinlendiricidir. Çünkü şehir hayatındaki yoğunluk, trafik sıkıntısı, iş stresi ancak sakin bir kamp tatili geçirilerek unutulabilmektedir.

 

Keyifli ve güvenli bir kamp hayatı geçirilmesi için ise kamp malzemelerinin mutlaka tamamlanması gerekmektedir. Bazı kamp malzemeleri her yerde ve her mevsimde kullanılmaktadır. Ancak kampa gidilecek mevsime ve yere göre değişiklik gösteren malzemeler de vardır. Bu sebeple ilk yapılması gereken şey kampa gidilecek yerin tespit edilerek, o yerin doğal koşullarını araştırmaktır.

 

Daha sonrada malzeme listesi hazırlanarak listedeki kamp malzemeleri temin edilmelidir. İlk defa kampa gidecek kişiler kamp malzemeleri satan bir mağaza bularak işe başlayabilir Bu mağaza çalışanları gidilecek yer söylendiğinde kişilere yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda internetten araştırma yapılarak da ihtiyaç listesi hazırlanabilir.

 

Olmazsa olmaz kamp malzemeleri ise şunlardır; Kamp çadırı, kamp bıçağı, uyku tulumu, uygun büyüklükteki bir kamp çantası, kalın ip, tuvalet kağıdı, el feneri, pil, matara, yedek iç ve dış giyim malzemesi, kibrit veya çakmak, yemek pişirme malzemeleri, düdük, çeşitli ebatlarda sağlam poşetler, havlu, kalem, kağıt, saat ve çadır içerisinde yakılmamak kaydı ile mumdur.

 

Bu kamp malzemeleri temin edilerek sorunsuz bir kamp tatili yaşanılması kaçınılmazdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir