KAR BOTLARI CANDIR :)

ayak1

 

Malum İstanbul 2017 yılına karla girdi. İlk hafta etkisi yokken,  Ocak ayının ikinci haftasında güzel bir kar yaşadık. Herhalde son yıllarda yaşadığımız en yoğun karlı havadır. Karlı havalar eğlencelidir. Ama evdeysek 🙂

Benim gibi işe gitmek zorunda kalanlara güzelliğinden çok çilesi oluyor. Bu gibi havalarda arabayla da gidemediğimiz için toplu taşımalar en mantıklısı kalıyor. Sıkı da giyinirsek bir sorun olmuyor. Ama en önemli yerimiz ayaklarımız. Benim en büyük kurtarıcım oldu kar botlarım ve kar eldivenlerim. Bu havalara uygun montlarımı da giydiğimde hiç üşümedim.

Karlı havalarda botlarım beni koruduğu için bir araştırma yaptım. Benim botlarım Raintex diye bir marka. Bunu tamamen tesadüf eseri ve biraz da annemin ısrarıyla alınmıştı. Galiba bu sene 5. senesi çok soğuk, yağışlı ve karlı havalarda benim kurtarıcım oldu. Ancak bu sene araştırma yaptığımda bu markanın satışını bulamadım. Ben bir alışveriş merkezindeki ayakkabıcıda almıştım. Yurtdışından getirdiğini ve her modelden birkaç adet olduğunu söylemişti. Bilseydim bu kadar iyi olduğunu ikisini de alırdım. Bunlarla istediğim kadar bu sene kara battım, yürüyüş yaptım. Ancak kar durup da artık erimeye başladığı zamanlar yine de dikakt etmek gerek. Bunlar bile kayıyor 🙁

img_2465 img_2466 img_2467

Benimkiler 5. senesine girdiği için artık yenisini alma zamanı gelmiştir diyerek araştırmaya başladım. Birçok firma kar botu adı altında modeller üretmişler. Ama benim fikrim, birşey alacaksak o konunun uzmanı ve mümkünse sadece o konu üzerinde faaliyeti olan markaları seçmenin daha faydalı olduğu düşüncesindeyim.

Kar botları üzerine en ünlüsü Rubber Duck’dır. Modelleri ve renkleri çok güzel. Tam şehir hayatında kullanılacak tarzda. Fiyatı şu an sezonu olduğu için pahalı. 350-500 arasında değişen fiyatları bulunmakta.

rubber-2 rubber-3 rubber1

Bir diğer marka  Moon Boot var. Ama bu markanın modelleri bana pek de dışarda normal hayat içinde giyinilesi gibi gelmiyor. Daha özel bir çevrede, Kayak merkezlerine daha çok yakışıyor gibi geliyor bana. Bu marka Rubber Duck’a göre daha da pahalı: 389-700 arası değişen fiyatları var.

 

moon-1 moon2

Columbia’nın bildiğiniz gibi dağcılık, kayak ve doğa sporları severler hitap eden bir tarzı vardır. Rahat ve kullanışlı ürünleri olmasından dolayı severim.  Kış için olan ayakkabı-bot tarzı ürünleri çok sağlam, koruması konusunda da çok iyi, spor kıyafetlerle giyindiğinizde biraz kaba durabilir (kadınlar için) ama işe giderken iş kıyafetinin altına giymek için pek şık değil bana göre. Fiyatları: Kendi resmi sitesinde ve mağazalarında 375-650TL arası.

c2  c3     columbia-ayakkabi-bot

 

Bu markalar dışında nike, adidas ve bilinen ayakkabı firmaları da kar botu üretiyorlar. Ama ne kadar ayağı sıcak tutup, ne kadar dışardaki karı ve soğuğu ayakkabı içine yansıtmıyor bilemem. Siz de en iyi fiyatlı ve kendinizi en rahat hissettiğiniz bir kar botu edinmenizi tavsiye ederim. Şunu unutmayın ki, kaliteli bir ürüne biraz çok para verirsiniz ama uzun yıllar kullanırsınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir