Kız Çocukları İçin Barbie Oyuncakları

barbie-oyuncaklarOyuncak; çocuğun hayal gücünü genişleten, gelişim aşamasında sosyal gelişimine katkı sağlayan, hareketlerini düzene sokan, yaratıcı düşünmesini sağlayan, ilgilenirken eğlendiği ve keyif aldığı oyun malzemesidir. Çocuk gelişimi açısından oyuncakların büyük önemi vardır. Çocukların keşfetme dönemi olduğu için oyuncak seçimi yapılacağı zaman çocukların yapısını anlayabileceği türden oyuncaklar seçmek gerekir.

Barbie bebeğin yaratıcısı Ruth Handler’ın kızından esinlenerek üretime geçirdiği oyuncak günümüzde çocukların ilgi odağı olmuştur. Kız çocuklarının Barbie bebeklere karşı özel bir ilgisi vardır. Onunla bir oyuncakçıya girdiğinizde hemen pembe bölmeli alana yönelip Barbie bebekleri bulacaktır. Onları seyrederken dünyanın en güzel şeyine bakarmışçasına heyecanlıdırlar. Peki, uzmanlar bu konuda ne diyor?

Uzmanlar, çocukların Barbie oyuncakları veya Winx gibi süslü bebek oyuncaklarla çok fazla oynamamaları gerektiğini, bunun çocukların beyinsel gelişimi için uygun olmadığını söylüyor. Barbie oyuncakları mükemmel bir görüntüye sahiptir. Makyajlı yüzleri, topuklu ayakkabıları, uzun sarı saçları, kabarık etekleri ve güzel vücutlarıyla kusursuz oyuncaklardır.

Hiçbir Barbie oyuncak, bilgisi ve zekâsıyla ön planda olmaz. Bu tür oyuncaklar konusunda uzmanların anne-babaları uyardığı noktada burasıdır. Barbie bebeklerle çok oynayan kız çocukları onlar gibi görünmek isteyecektir. Önceden önemsemedikleri topuklu ayakkabılar onlar için artık özel bir yere sahip olur. Makyaja merak salarlar.

 

Uzmanından bazı tavsiyeler; Çocuklar 4 yaşından sonra Barbie bebeklerle oynamaya başlamalı. Çocuklar Barbie oyuncaklarıyla oynarken oyuncağı elinden almayın, süre tanıyın. Çocukların Barbie oyuncakları ile geçirdikleri zamanı eğitici hale dönüştürün. ”Öğretmencilik” gibi meslekleri anlamasını sağlayın. Çocuklara her zaman iç güzelliğin dış güzellikten daha önde olduğunu aşılayın. Çocuklarınıza topuklu ayakkabıları çok sık kullanmanın ayak problemlerine yol açacağını, mini etek giydiğinde üşütebileceğini Barbie oyuncakları üzerinden anlatmaya çalışın.

Barbie bebeklerin zarif ve estetik görünümleri yetişkin bayanların bile ilgisini çekebiliyor. Onları oda içinde bir rafta veya köşede ki ünitede görmekten zevk alıyorlar. Ayrıca oyuncakçılarda ki o pembe bölmeleri hangi kadın sevmez? Çocuk ruhlu her insan sever oyuncakçıları. Küçük oğluna puzzle bakan babanın, oyuncak arabalara bakmadan geçmemesinin bir sebebi vardır elbet. Çocukluk… Artık bu küçük arabalarla ve Barbie oyuncaklarla tadını çıkararak oynama sırası çocuklarımızın.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir