Kusursuz Bir Cilt İçin Fondöten Kullanma Teknikleri

 

Televizyonlar da ve filmler de gördüğünüz kusursuz ciltlerin sırlarını hiç merak ettiniz mi? Her şey kusursuz bir zemin ile başlar. Eğer taban mükemmel değilse makyaj çalışmalarınız yok olmaya veya kusurlu görünmeye mahkumdur. Peki, doğru ve kusursuz bir fondöten yüze nasıl uygulanır?

 

KUSURSUZ BİR TEMELİ NASIL OLUŞTURURUM?

 

Bunun ilk temel kuralı temiz bir cilttir. Eğer cildiniz temiz değilse, ölü derilerden arındırılmamışsa istediğiniz kadar fondöten kullanın yine de cildiniz pütür pütür ve kusurlu görünecektir. Hatta kabuk kabuk soyulacaktır ve gün ışığına çıktığınız da insanlar tarafından daha net görülecektir. Bu da görsel açıdan hem sizi hem de karşı tarafı rahatsız edebilir.

 

Fondöten kullanımı öncesinde cildinizi mutlaka arındırın, peeling yapın ya da ciltte oluşan yağ tabakasını temizlemek için cilde uygun bir sabunla yıkayın. Ardından cildinizi yüz kremiyle nemlendirin. Bu konu gerçekten önemli, sadece yüz için üretilen nemlendiricilerden faydalanın çünkü rastgele kullanacağınız kremler yüzünüzü PH dengesini bozar ve ciltte tahrişe sebep olur. Cildi nemlendirdikten sonra size uygun bir makyaj bazı kullanmalısınız. Bu fondöteninizi sabitleyecektir ve uzun süre cildiniz de kalmasına yardımcı olacaktır. Piyasa da birçok makyaj bazı mevcuttur kozmetikçinizden size uygun olanını seçmesini isteyebilirsiniz.

 

FONDÖTEN UYGULAMA TEKNİĞİ NASIL OLMALI?

 

Artık cildimiz fondöten uygulamaya hazır hale geldiğine göre sıra fondöteni nasıl uygulayacağımıza geldi demektir. Öncelikle fondöteni bir fırça yerine bir makyaj süngeriyle uygulamayı tercih edin. Fırça cilt üzerinde fırça izleri bırakabilir siz fark etmeseniz de gün ışığı bunu hiç affetmez ve ortaya çıkarır. Tercih ettiğiniz makyaj süngeri nemli olmalıdır, hafifçe ıslatarak nemli olmasını sağlayın böylelikle cildiniz fondöteni daha kolay emer. Bir miktar sünger üzerine fondöten sıktıktan sonra yüzünüze kompres yaparak uygulayın. Hafifçe kompres yapın, kesinlikle süngeri yüzünüze krem sürer gibi sürmeyin. Cilt kusurları en iyi kompres yöntemiyle kapatılır.

 

FONDÖTEN UYGULARKEN BİLMENİZ GEREKEN İPUÇLARI NELER?

 

İşte doğru bir teknik uygulamanız için yapmaktan kaçınmanız gereken ipuçları;

 

Eğer yağlı bir cildiniz varsa, makyaj zemini oluştururken parmaklarınızı kullanmaktan kaçının. Kullandığınız makyaj süngerinin ya da fırçasının temiz olduğundan emin olun. Bu eski kullanımların kalıntılarına izin vermeyecek ve sorunsuz bir makyaj elde edeceksiniz. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise fondöten öncesi bir miktar pudra kullanarak parlamayı önleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir