MAKYAJ MALZEMESİ KEŞİFLERİM

Pek makyaj yapmayı sevmiyorum. Ne kadar çok makyaj yapılırsa o kadar yüzün deforme olduğunu ve daha çabuk yaşlandığına inanıyorum. Ama iş hayatında olunca olmuyor.

Makyaj malzemelerini yeni keşfediyorum. Örneğin hayatta eye liner çekemiyorum. Bir kere aldım. Gözümün içine sokunca anında eye linerı attım. Yani anlayacağınız bu konularda beceriksiz bir insanım.

1-MAC Gözaltı kapatıcısı

İlk keşiflerimden biridir. Birkaç marka denedim. En son Mac’in gözaltı kapatıcısını aldım. Yumuşak bir dokusu var. Beğendim. Benim gibi alerjik bünyeye sahipseniz biraz tereddüt edebilirsiniz. Ama bu markada sorun yaşamadım.

 

mac1mac2

 

2-Clinuique Mascara

İki çeşidini kullanıyorum: 1. High Definition, 2. Bottom Lash. Bu iki mascara da çok iyi. Birincisi anti-allerjik, ikincisi doğal duruyor. Yalnız High Definition’ın koyu kahverengi olanını kullanıyorum. Bottom Lash ise sadece uçlarını koyultup, daha soft olmak istersem kullanıyorum.

 

mascara 1 mascara 2

3-Göz kalemi

Yeni keşfim Helene Rubinstein’in göz kalemi. Çok beğendim. Bütün gün gözünüzde kalıyor ve akmıyor.

göz kalemi

4-Diadermine BB Krem

Fondoten yerine BB kremleri keşfettim. Çok daha soft ve yüzünüzü ağırlaştırmıyor. Bunun için Diadermine’in BB kremini kullanıyorum. Benim gibi allerjik bir yapıya sahip bir insan için bir problem yaratmadı. Ayrıca işde çok abartılı olmayan, sadece yüzün rengini düzenleyen ve sağlıklı görünüm sağlayan bir tür fondoten.

diadermine

5- Nivea Göz Makyajı Temizleme Suyu

Bütün bu göz makyajını temizlemenin en kolay yolu göz temizleme suları. Birkaç tane denedim. Kimisini pek beğenmedim. ama son Nivea’nın yeni bir göz temizleme suyu çıkmış. Onu aldım denedim. Gayet memnun kaldım. Hemen çıkıyor ve göze kaçınca yakmıyor. Bazısı benim gözümü yaktı. Belki allerjim olduğu içindir. bilemem ama Nivea’dan memnun kaldığımı söyleyebilirim.

 

nivea

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir