MAKYAJ VE CİLT BAKIM ÜRÜNLERİMDEN DENEYİMLER

Herkese merhabalar. Bu yazımda kullandığım bakım ürünleri ve yeni kullanmayı denediğim cilt ürünlerinden edindiğim deneyimlerimi aktaracağım. Umarım size de bir faydası ve bir fikir olur 🙂

Deneyimlerimi hemen sizinle paylaşayım:

1- Clinique’in High Lenghts Mascara

mascara-prod-lengthened

Bu mascarayı başka bir marka almak için mağazaya gittiğimde Clinique’in standında  yapılan bir tanıtım sonucu aldım. İnce, plastik bir fırçası var. Fırçasının eğimli olması göz kapağı kıvrımına benzer olması nedeniyle tüm kirpiği tek seferde boyamaya yardımcı oluyor. Ama birkaç defa geçebilecek yapıya sahip. Çabuk kurumuyor. Bu nedenle kirpiği istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Kirpiklerde doğal görünüm sağlıyor. Yalnız akşam çıkartmak biraz zor oluyor. Göz temizleme suyu ile birkaç kere temizlemek zorunda kalıyorsunuz. 89,-TL’ye satın aldım. Hafta içi hergün kullanıyorum. Ancak 9 aydır oldu hala da bitmedi.

2- Clinique Ruj

ruj

Mascarayı aldığım gün ruj hediye ettiler. Daha evvel bu markanın rujunu hiç kullanmamıştım. Mat renge sahip, ama dudağa sürdüğümde yumuşak ve hafif bir parlaklık veren güzel bir ruj. Beğendim. Kalıcılığı da uzun sürüyor. Tabi benim cildim gibi dudaklarımda kuru olduğu için tüm rujları sürdüğümde uzun süre dayanıyor. Eğer sizin dudaklarınız kuru değilse rujunuzu sürmeden önce pudra veya stick kapatıcıdan biraz sürüp, üstüne rujunuzu sürerseniz daha uzun kalıcılığı olacaktır.

3- Clinique Gözaltı Kapatıcı

kapatici

En sık kullandığım makyaj malzemelerinden biri de gözaltı kapatıcılarıdır. Bunu kullanmayı seviyorum. Çünkü yüzüme CC krem kullanınca gözaltları kötü duruyor. Kapatıcı sürünce aydınlık oluşuyor ve yüzümün daha iyi görünmesine neden oluyor. Birçok marka kullandım. En iyisi Clinique diyebilirim. Resimde görülen kapatıcıyı kullanıyorum ve bunun alt tarafı çevriliyor ve günlük kullanmanız gereken miktar kadar akıyor ve ziyan etmemenizi sağlıyor.

4- Clinique CC Krem

cc

Doğal görünüm sağlayan, hafif bir renklendirici. Yüzünüze sürdüğünüzde renk tonlarını eşitliyor, tüm cildinizin eşit tonlarda görünmesine sebep oluyor. Gözaltına kullanan kişiler var ama benim tavsiyem kullanmayın. Çünkü gözaltımız ince bir deri olduğu için fazla yağlı gelen ürünler gözaltınızda yağ bezeleri oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle gözaltı renklendirmesi için gözaltı kapatıcılarından kullanın. Fondöten gibi kalın tabaka oluşturmuyor ve doğal görünüm sağlıyor. Ben daha evvel BB krem kullandım. İlk defa CC krem kullandım ve daha çok beğendim.

5- Diadermine Micellar Göz ve Yüz Temizleme Suyu

dia

Birçok markanın göz temizleme suyunu denedim. Pek de memnun kaldığımı söyleyemem. En son başka bir markayı deneme kararı aldım ve Diadermine’in Micellar Temizleme suyunu aldım. Sadece göz değil tüm cildi temizleyebileceğimiz bir temizleme suyu. İçinde kimyasal maddenin diğer temizleme ürünlerine göre daha az bulunuyor. Yumuşak, kokusuz bir temizleme suyu. Ancak göz .makyajını zor temizliyor. Birkaç defa pamuk değiştirmek zorunda kalıyorum. Ayrıca göze kaçınca sızlatıyor 🙁  Daha sonra durulanmaya gerek olmasa da ben yüz temizleme köpüğü ile bir daha yüzümü yıkıyorum.

6- Orlane Yüz Temizleme Köpüğü ve Tonik

orlane  02671081301

18 yaşımdan beri cilt bakımımda Orlane’i kullanıyorum. Eskiden Beymen’de satılırdı. Daha sonra bu ürünü kaldırınca bir süre kullanamadım. Geçen sene Tekin Acar satmaya başladı. Ben de hemen satın aldım. Bunlardan biri de yüz temizleme köpüğü ve devamı olan toniği. Aynı serinin iki ürünü. Köpüğü ile yüzümü yıkıyorum arkasından da toniğini kullanıyorum. Hoş bir kokusu var. Cildi makyajdan güzel arındırıyor. Her zaman sevmişimdir bu markayı. Hiçbir zamanda kullanmaktan pişman olmadım. Tek kusuru çok pahalı.

7- Orlane Göz Bakım Kremi

goz

Gülmek ve ifadelerimde göz mimiklerimi çok kullandığımdan göz kenarlarımda çok çizgiler oluşmakta ve bu sebeple yıllardır göz çevresi bakım ürünleri kullanırım. Yıllardır Oraline kullanırım. Bir ara bulamadıysam da artık Tekin Acar’da bulabiliyorum. Yumuşak, hoş kokulu ve ince bir yapısı var. Öyle mucizevi gözle görülür bir etkisi gözükmese de çizgilerim hafifledi. Ebat olarak küçük ama çok az miktar kullanıldığı için uzun süre gidiyor. Ben seviyorum bu markayı. Yalnız pahalı 🙁

Evet şimdilik bu kadar. Daha çok anlatacaklarım var. Devamı gelecek….. :))

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir