Nevresim Takımı Çeşitleri

nevresim-takimi

Nevresim takımı birçok kişi için önemli olmasa da aslında insanlar için büyük önem taşır. İnsanlar gündelik hayatlarının en az 7-8 saatini uyuyarak geçirilir. Bu sebepten dolayı nevresim takımları ve yataklar bizim için önem taşır. Uyku esnasında insanların vücudundan atık deriler dökülür ve bunlar insan sağlığı için gereklidir.

Uyku sırasında bu fark edilmez ve çarşaf ve nevresimler temiz tutulmadığı sürece hastalığa sebep olabilir. Peki, nevresim takımı alırken en çok hangisi tercih edilmeli ve hangi tür nevresim takımı kullanılmalıdır. Bu soruların devamını yazımızda bulabilirsiniz

Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Nevresim takımlarının en önemli özelliği terletmeyen insan sağlığına zarar vermeyen yapıda olması en temel unsurlar arasında yer alıyor. Ayrıca en kaliteli nevresim takımı iplik sayısı fazla olanı tercih edilmelidir. Nevresim takımının kumaş seçiminde de rengi çıkmayan çekmeyen ipliklenmeyen kumaşlar tercih edilmelidir.

Nevresim takımının en çok tercih edilen türü pamuklu olandır. Yani nevresim takımı alırken etiketinde en az %70pamuk göstergesi olması gerekir. Nevresim takımı almadan önce evinizdeki yatağınızın ve yastıklarınızın ölçülerini almanız ve alacağınız takımında ona göre almanız gerekmektedir. Genel olarak nevresim takımı ölçüleri standart olup sadece birkaç türünde farklılık gösterebilir.

Nevresim takımı kendi içinde de gruplar haline ayrılmıştır bunlar;

Çift kişilik nevresim takımı

Tek kişilik nevresim takımı

Bebek nevresim takımı

Mevsimlik nevresim takımı diye gruplar halinde adlandırır.

Nevresim takımları pamuk, saten gibi farklı farklı türlerden yapılabilir. Nevresim takımları iki yastık bir çarşaf ve bir yorgan kılıfından oluşur. Nevresim takımını aldıktan sonra yıkama şartlarına ve uygun kullanım koşullarına uyarak kullanım süresi uzatılabilir. Nevresimler ayda en az 2 kere temizlenmesi ve her gün yatak odasını havalandırılmalıdır. Aksi takdirde kötü hava nevresimlerinize siner ve sizi uyurken rahatsız eder.

Ayrıca uygun yatak ve nevresim ölçüleri olmayan bir yatak odası hem estetik olmayan bir görünüme sebep olur hem de gece uyurken sizi rahatsız eder. En çok tercih edilen nevresim türü pamuklu olan nevresim türeleridir. Ayrıca son zamanların trendi olan şehir ve 3d desenli kumaşlardan üretilen nevresim takımı tercih ediliyor. Ayrıca çocuk ve mevsimlik nevresim takımları için en önemli etken yıkama koşulları olarak biliniyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir