Sağlıklı Tercih Dermokozmetik

dermokozmetikGünümüz modern çağında yaşam koşulları, stres ve sağlık sorunlarının yanında kullanılan kalitesiz ve sağlıksız makyaj ürünleriyle cilt problemlerimiz artış göstermiştir. Maalesef ki makyaj yaşının ergenlik dönemine kadar inmesiyle cilt sorunu genç yaşlarda başlamıştır. Cildin en taze olduğu bu dönmelerde yapılan makyaj ileriki yaşlarda daha sağlıksız bir cilde sebebiyet verecektir. Bu durumda en başta yapılması gereken kişiler kendilerini bilinçlendirmeli ve bunun yanında çocuklarını da bilinçlendirerek bu sorunların yaşanmasına engel olmalıdır.

Cilt sorunlarına baktığımızda en temel cilt problemleri; akne, sivilce, kızarıklık ve ciltte kuruluk olarak ortaya çıkmaktadır. Cilt problemleri genellikle bilinçsizce, hijyenik ve kaliteli olmayan kozmetik ürünleriyle giderilmeye çalışılmıştır. Buda vahim sonuçlarla karşılaşmamıza sebep olmuştur. Yaşadığımız cilt problemlerini gidermek için ne yapmalıyız? Asıl yapılması gereken, cilt problemlerinizin uzman kişi tarafından belirlenerek tedaviye başlanmasıdır. İşte bu noktada tedavi amaçlı ürünler devreye girmektedir.

Peki, dermokozmetik nedir? Vücut bakımı, saç bakımı ve cilt bakımı ürünlerinin, ilaç teknikleri kullanılarak ve çeşitli klinik testlerden geçirilerek elde edilmesidir. Ancak rastgele almış olduğunuz bir dermokozmetik üründe cildinizde olumsuz etkiler gösterebilir. Mesela yağlı bir cilde sahipseniz bilinçsizce kullanacağınız yağlı ve yoğun nemli krem cildinizde sivilceleşmeye ve akneye sebep olur. Çünkü cilt tipi ve sorununuza göre ürün kullanmanız gerekmektedir. Cilt tipinize ve sorununuza göre ürün kullandığınız takdir de kısa zamanda olumlu sonuç almış olursunuz.

Bu ürünlerin içeriğinde çeşitli asitlerin yanı sıra bitki yağları ve vitaminler vardır ve ürünler tedavi amaçlı kullanıldığı için genellikle uzman kişi tarafından, mevcut sorununuza göre reçetelendiriler. Eczanelerde satıldığı için eczane kozmetiği olarak tanımlanır. Çoğu eczaneler artık bu ürünlerin daha bilinçli ve doğru satılması için bünyesinde güzellik uzmanları bulundurmaktadır. Ayrıca bu ürünlere online eczanelerden de ulaşabilirsiniz. Bu ürünlerin son kullanma tarihi, genellikle ürünlerin kapak kısmında yer alır. Belirtilen süre dışında kullanmayınız.  Sonuç olarak sağlığımız ve cildimiz için kozmetikten kaçınarak, bizim için daha sağlıklı olan ürünleri tercih ederek hem yaşamımızı hem de geleceğimizi koruma altına almış oluruz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...