Tiyatro: Frankenstein

frankestein_20_subatta_geliyor_h86362

Bu hafta sonu Zorlu PSM’de Kerem Alışık ve Cansel Elçin, Deniz Uğur, Yılmaz Gruda, Engin Gürmen, Merve Erdoğan, Batuhan Pamukçu, Ömür Kayakırılmaz, Burcu Görek, Ozan Akif Serman, Nalan Deliormanlı, Şahin Adıgüzel, Feride Ceyda Elkaya, Ali Keçeli’nin rol aldığı Frankenstein oyununa gittim.

Oyunu çok beğendim. Oyuncular süperdi. Frankenstein rolünü Kerem Alışık oynuyordu. Süper bir performanstı bana göre. Cansel Elçin ve diğer tüm oyuncularda rollerinin hakkını fazlaca verdiler.

Oyunu F salonunda izledik. Bence daha büyük bir sahnede, dekorun daha geniş olduğu bir sahne olsaydı daha gösterişli olacağını düşünüyorum. Oyuncular çok sıkış tepiş bir sahnede performans sergilediler. Konsept mi böyleydi, Oyuna idare mi o sahneyi layık gördü bilemem. Ayrıca dekorun da daha kapsamlı olmasını tercih ederdim.

Oyunun ses efektleri süperdi. Gerçekten bazı sahneler insanı korkutuyordu. İlk açılış Frankenstein’in asıldığı sahneyle başladı.  Daha sonra çirkinliği nedeniyle toplumda korku ve dışlanma tepkileri yansıtıldı. Aslında içinde kötülük olmayan, insanların kendisini dış görünüşüne göre değil kalbine bakarak değerlendirmelerini isteyen ancak, ne yapsa da kendini kabul ettiremeyip, üstüne kötülük görmesi Frankenstein’ı kötü biri olmaya iten bir konuyu içeriyordu.

Benim bu hafta sonu izlediğim İstanbul’da sezonun son oyunuymuş. Başka illerde var mı bilmiyorum. Eğer gelecek sezon tekrar gösterime sunarlar gitmenizi tavsiye ederim.

dsc_6901

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir