Bebek Arabası Özelikleri Ve Modelleri Kullanım Şekilleri

Bebeklerin bir yerden diğerine taşınması dikkat isteyen özenli bir iştir. Bu nedenle bebekleri taşıdığımız ürünlerin kaliteli ve sağlam olması gerekmektedir. Bebek taşıma amacı ile üretilen bebek arabaları çeşitli marka modelleri üretilmektedir. Üretilen bu arabalar bebek taşımayı kolaylaştıran çok yararlı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Günümüzde birçok anne baba bebek arabalarını kullanmakta ve bu ürünlerin çocuklar için birer zaruri ihtiyaç olduğunu düşünmektedirler.

Bebek arabaları genellikle dört tekerlerli olarak üretilen çelik yapı üzerine monte edilen sepet şeklindeki bebeklerin uzanmasını veya belli bir süre sonra oturmasını sağlayan pusetlerden oluşmaktadır. Fakat son dönemde üretilen bebek arabalarının bir kısmının üç tekerlekli ve puset kısmının bebek arabasından ayrılacak şekilde tasarlandığını da görmekteyiz. Bebek arabaları bu sistemin yan tarafında bulunan ve arka kısmına uzanan bir tutma aparatı sayesinde itilmek suretiyle ilerletilmektedir.

Bebek arabalarının büyük bir kısmı çift yönlü hareket imkânı sağlayan mekanizmalara sahiptir. Tutma aparatının yanındaki mandallar sayesinde bu aparatın ön kısma alınması ile bebek arabası ters yöne doğruda hareket edebilmektedir. Bu aparatların dışında bebek arabalarında bulunan yağmurluk sayesinde yağmurlu ve vay karlı günlerde bebeklerin ıslanmadan yolculuk yapması sağlanmaktadır. Ayrıca yağmurluğun bebeğin bulunduğu bölümün tamamını kaplaması soğuk havalarda bebeğin taşınmasını kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca bebek arabalarının çoğunun tekerleklerinde bulunan kilitleme sistemi sayesinde durup bekleme yapmanız gerektiğinde bebeklerinin koruma altına alabilirsiniz. Bebeklerin oturma çağına geldikleri dönemlere uygun olarak tasarlanan bebek arabalarında genellikle üç kademeli pusetler bulunur. Bunlar yatma oturma ve bu ikisi arasında bulunan üç kademedir. Bu sayede bebek uyurken ya da uyanıkken bebek arabasında rahatlıkla yolculuk yapabilir.

Bebek arabalarında bulunan bir diğer aparat ise emniyet kilididir. Bu kilit sayesinde bebeklerin oturur durumda düşmesini önlemek amacıyla üretilmiştir. Bebeklerin hareketlerinin arttığı dönemlerde emniyet kemeri önemini arttırır.

Her anne baba için önemli olan bebek arabaları gün geçtikçe değişik modellerde karşımıza çıkmakta ve her ürün diğerine göre daha kullanışlı olmaktadır. Ayrıca her ürün diğerine göre güvenliği bir kat daha arttırmaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir