Bitmeyen Kartuş

bitmeyen-kartus

 

Son zamanların en çok tercih edilen ürünlerinden birisi haline gelen bitmeyen kartuş ürünleri pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Bahsedilen bu ürün oldukça kolay kullanıma sahip bir üründür. Evlerde, ofislerde, okullarda, hastanelerde ya da gerekli görülen her yerde yazıcı kullanımı mümkündür. Ancak normal kartuşlar çok çabuk tükenmekte ve bireylere zorluk çıkarmaktadır.

Hem çabuk tükendiğinden dolayı hem de doldurması zor olduğundan dolayı bazı problemler yaşanabilir. Genellikle yazıcılarda kullanılan kartuşlar ilk ve tek kullanımlık olarak tasarlanmaktadır. Bu sebeple ikinci kez kartuşları doldurmak ya da doldutturmak istediğinizde dolum yapılsa da baskıda yetersiz kalmakta ve istenilen iyi sonuçlar elde edilememektedir.

Bu gibi sorunları yaşamak istemeyen bireyler bitmeyen kartuş sahibi olarak sorunu kökünden halledebilmektedirler. Bahsedilen bu kartuş hem siyah beyaz baskı için hem de renkli baskı ikin iki adet olarak satışa sunulmaktadır. Kartuş makinelerinde ya da direk kendi şırıngalarıyla dolumu çok basit bir şekilde yapılır ve hiç zorluk çıkarmaz. Çevresi şeffaf olan bu kartuş azaldığı an kendini gösterir ve böylece izlemeniz ve takibe almanız oldukça kolay olur.

Bu kartuşlar adından anlaşıldığı gibi bitmeyen bir tarzda üretilip tasarlanmaktadır. Şeffaf olarak tasarlanan bu kartuş küpleri kendini hemen gösterir ve bitmeye başladığı an sahibi bunu fark eder ve hemen makinesiyle ya da şırıngasıyla doldurduğunda yeniden dolmuş hale gelerek bitmeyen kartuşlar adıyla anılmaktadır.

İşin esprisi aslında burada yatmaktadır. Bu sistem diğer kartuşlardan farklı olarak yazıcı makinesinin içinde değil dışarısında bulunmaktadır. Her dolumda yaklaşık olarak 4000 adet baskı yapabilir ve hem bütçenize hem de acili yet gerektiren durumlarınıza katkı sağlamış olur. Daha da basit olan tarafı ise ve bitmeyen adını almasının sebebi ise aslında bu kartuşların altında bulunan yazıcı tanklarıdır.

Bu tanklarda farklı tarzda mürekkep bulunmaktadır. Kartuşlarda mürekkep azaldıkça aslında sizlerin el yardımına da ihtiyaç duyulmadan bu tanklardan rahatlıkla mürekkep çekimini kendi içerisine yaparak basım ve baskılarına sınırsız bir şekilde devam etmektedir. Dilediğiniz her an rahatlıkla basım yapabilir ve kartuşum bitti mi diye düşünmek zorunda kalmazsınız.

Bitmeyen kartuş yazıcılar için sarfet.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir