Canon Mürekkep ile Mükemmel Renkler

canon-murekkep

Bilgisayar destekli basımlarda kaliteli çıktı elde edebilmek için sadece iyi bir yazıcıya değil mürekkep olarak da kaliteli ürünlere ihtiyaç vardır. Piyasada birçok marka yazıcı bulunmaktadır. Bunlardan bazılarının basım kalitesi çok düşüktür. Bunun nedeni teknolojik olarak yeterli olmaması ile mürekkep kalitesinin iyi olmamasıdır. Aradaki farkı anlamak için aynı bilgisayar kullanıldığı halde iki farklı yazıcı tarafından çıkarılan aynı renkli resmi kıyaslamak yeterlidir.

Kolaylıkla görülür ki birinde renkler parlak ve canlı ayrıca objeler daha belirgindin diğerinde ise tersi durum söz konusudur. Birçok renk seçeneği ile Canon mürekkep yazıcılar için önerilen ürünlerdir. Canon bilindiği üzere fotoğrafçılık üzerine teknolojik ürünlerin öncü firmalarındandır. Yılların birikimi ile renk çeşitliliği ve mürekkep kalitesini birleştirmeyi de bu anlamda kolaylıkla başarmaktadır.

Yazıcı mürekkepleri bitmeyen kartuşlu yazıcılarda kullanılmaktadır. Kartuşun bitmemesinin nedeni yanlarda bulunan dolum tanklarından beslenmesidir. Bu depolar şeffaftır ve ne kadar dolu oldukları dışarıdan gözlenebilir. Depolar tam bitmeden dolum yapılması önemlidir. Zaten işlem kolaydır.

Conan mürekkep birçok renk üretmekle birlikte yazıcılar için 3 ana renk ve siyah en çok tercih edilen renkler arasındadır. Kırmızı, mavi ve sarı birleşimleri diğer renkleri oluşturur. Bu renklerin katılım oranları da tonları verir. Conan hazır olarak birçok eşsiz renk tonunda mürekkep de üretmektedir.

Bitmeyen yazıcılara mürekkep takviyesi için azalan deponun tıpası açılır. Mürekkepler çok güçlü boya maddeleridir. Bu bakımdan dolum esnasında dikkat etmek ve kayma yapmayan ince bir plastik eldiven kullanmak yerinde olur. Mürekkep şişesinde sızma önleyici bir tür conta bulunur. Bunun dolumdan önce çıkartılması gerekir. Sonrasında mürekkep kapağı yerine iyice oturtulmalıdır.

Depoya plastik mürekkep şişesini ters çevirerek ve yanlardan basınç uygulayarak kolaylıkla dolum gerçekleştirilir. Depo tıpası tekrar kapatılır ve yazıcı çalışmaya bu aşamayla birlikte hazırdır. Bazı yazıcılara bitmeyen depo sonradan eklenmiştir ve kartuş bitti ışığı yanıp sönebilir ama bunun bir önemi yoktur. Yazıcı normal şekilde çalışacaktır. Bir şişe Canon mürekkep ile defalarca dolum yapılabilir. Burada önemli nokta kapağının iyi kapatılmasıdır. Yazıcılar fotoğraf kâğıdı ile birlikte kullanıldığında dijital resimler evde de bastırılabilir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir