Dekorasyonda Trendler

 

Hayatımızda her zaman, en önemli zamanlarımızı geçireceğimiz, içerisine girdiğimizde kendimizi tüm stres ve yorgunluktan uzaklaştıracağımız, rahatlığı ve konforu sonuna kadar hissedeceğimiz yerler olsun isteriz. Bu yer kimisi için bir ev ve ya bir iş yeri olabilir. Yer neresi olursa olsun istediğimiz şeyler aynıdır. Günümüz şartlarında bulunduğumuz mekânın bizim istediğimiz gibi tasarımlanmaması ve zevklerimize uygun olmaması hepimiz için rahatsız edici olmuştur.

Bu ortamda bırakın huzuru yakalamayı, gülmeyi bile unutmanız mümkündür. Hiç düşündünüz mü neden bazı yerlerde saatlerce sıkılmadan durabildiğiniz halde bazı mekânlarda bir saati bile zor geçiriyorsunuz? Nedeni mekânın iç tasarımının size hitap etmemesi ve sizin enerjinizi direkt olarak negatif e dönüştürmesidir. Eğer içerisinde bulunduğunuz yere kendinizi ait hissedemiyorsanız bulunduğunuz yerde çok güzel zamanlar geçiremeyeceksiniz demektir.

 

Günümüzde neredeyse herkes maddi imkânları çerçevesinde iç tasarımını kendi zevkine göre dizayn etmektedir. Ancak, gerek yeterli bilgi birikimine sahip olunmaması gerekse bazı küçük önemli ayrıntıların unutulması, bizim o çok büyük hayallerle başladığımız iç dekorasyon maceramızı hüsranla sonuçlandıra bilmektedir.

 

Kendi huzur ortamımızı kuracağız düşüncesiyle çıktığınız yolda, sonunda büyük bir yıkımla karşılaşmak istemiyorsanız. Yolun başındayken İÇ DEKORASYON FİKİRLERİ edinmelisiniz. Bu sayede kendinize en uygun dekorasyonu bulur ve ya yakın hissettiğiniz dekorasyonu ufak değişikliklerle kendi istediğiniz hale getirebilirsiniz. Peki, nedir o iç dekorasyon fikirleri?

 

Sizler için küçük çapta derlemiş olduğumuz iç dekorasyon fikirlerine dilersiniz beraber bakalım. Salonunuzda ve ya oturma odanızda kendi zevkinize göre bir duvarı diğer duvarlardan farklı bir renge boyayarak oturma odağınıza farklı bir hava kata bilirsiniz ve ya duvarlarınıza çeşitli aksesuarlar takarak bulunduğunuz odayı tamamlaya bilirsiniz. Ortamda ki yastık, perde, halı renklerinin bir birinde uyum içimde olması da son derece önemlidir.

 

Eğer bulunduğunuz yere içsel bir görüntü derinliği katmak istiyorsanız üç boyutlu duvar panelleri kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyon alanında kendinize keyif kahvesi molası verebileceğiniz bir köşe yaratabilirsiniz. Yatak odanızda çok fazla canlı renkler bulundurmanızı tercih etmemekle beraber loş renklerin mekâna çok güzel bir hava katacağı kanaatindeyim.

 

Günümüzde sıkça uyguladığımız iç dekorasyon fikirlerine ek olarak kendi yaratıcılığınız ve hayal gücünüzü korkmadan sonuna kadar kullanarak istediğiniz iç dekorasyona ulaşabilirsiniz. Burada önemli olan özgün olabilmektir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir