E-Ticarett’te Güvenli Saat Firmaları

gunduz-saatSaatçilik mesleği çok eskilere dayanan zor ve sabır isteyen bir meslektir. 20-25 öncesine kadar saatlere ulaşmak ve satın almak günümüze göre oldukça zordu. Gelişen teknoloji ile üretimin kolaylaşması ve daha çok tüketim üzerine kurulmuş bir yapıdan dolayı her üründe olduğu gibi saatlerdede daha basit el işciliği gerektirmeyen, tamiri kolay ve aksesuar niteliği taşıyan ürünler ön plana çıktı. Fiyatların düşmesi, iletişim kaynakları sayesinde her ürüne daha kolay ulaşılabilme veya satın almak çok kolaylaştı. Bu gelişmeler yine tüm alanlarda olduğu gibi saat tamirciliği mesleğinin geri kalmasına, yeni usta yetişmemesi en büyük sıkıntılar arasında. Tabii bu durum artık hiç tamir yapılmayacak anlamına gelmesin. Gerçek saat üretici firmalar ( Tissot, Seiko, Swatch v.b ) halen mükemmel saatler üretmekte ve bu ürünleri gerekli bakımlarını yapabilecek eğitimli ustaları ve tüm yedek parçalarını servislerinde barındırmaktadır. Ve bu ürünler gerçekten işçilik ve beceri isteyen son teknoloji ile üretilmiş yüksek kaliteli saatlerdir.
Saat satışlarıda artık eskisi gibi sadece saat mağazalarında satılmıyor. Moda ürünlerine sebep birçok giyim mağazasında, aksesuar satışı yapan dükkanlarda, kuyumcularda ve hatta bazen marketlerde dahi rastlamak mümkün. Burada iş tüketiciye düşüyor. Bilinçli bir tüketici ürünü satın alırken kendisine doğru bilgileri verebilecek yeterli bir teknik bilgiye sahip olan ve herhangi sorun ile karşılaştığında ise mağduriyet yaşamadan kendisine destek olabilecek satıcıyı tercih etmesi çok doğru bir karar olur. En büyük pazar olan internet sitelerinden saat alırkende durum çok farklı değil. Firmanın geçmişini adresini ve yetkili bir satıcı olup olmadığını kontrol edip irdelemek gerekiyor. Hakkında şikayet varmı, ürünleri eksiksiz ve zamanında yolluyormu araştırmak gerekiyor. www.gunduzsaat.com.tr iyi bir örnektir.

Kaliteli bir saat kullanmak gerçekten farklılıktır ve insanın kimliği konusunda bilgi verir. Giyim sektöründeki dünyaca meşhur markaların kendi isimleri altında ve tasarımlarını kendilerinin çizdiği modelleri uzak doğuda üretim yapan saat fabrikalarına yaptırıyorlar. Tasarım konusunda oldukça iyi modeller yaptıkları bir gerçek ama teknik açıdan hiçbir zaman gerçek saatçilere erişemiyorlar. Bunun sebebide oldukça sık değişen modeller. Her model için ayrı kalıplar üretiliyor. Bu durum maliyet ve kalite arasında seçim yapmaya mecbur kılıyor. Yinede her açıdan fason markalardan üstün ve sorunsuzlar..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir