En Çok Tercih Edilen Altın Kolye Modelleri

altin-kolye

 

Altın kolye modelleri arasında en çok tercih edilenler nelerdir?

Altın kadınların takmayı sevdikleri en gözde ziynet eşyaları arasındadır. Hem değeri hem de rengi altını vazgeçilmez aksesuarlar arasında yüzyıllardır tutmayı başarmıştır. Altın takmayı seven bayanların tercih ettikleri aksesuarlar arasında altın kolyeler büyük yer kaplamaktadır. Kuyumcuların doğum günleri, sevgililer günü, anneler günü, yıl dönümleri ya da herhangi bir sebeple altın kolye çeşitleri her zaman raflarda serilidir. Altın kolye hem çocuk hem genç hem de yetişkin bayanlar tarafından tercih edilen bir ürün olduğu için tasarımları da oldukça çeşitlidir.

 

           Altın kolye modellerinde değişmez semboller arasında; kalpler, yıldızlar, nazar boncukları, kar taneleri, sonsuzluklar, tek taşlar yer alır. Bu değişmez modeller her yıl en çok tercih edilen modeller olma özelliklerini koruyan modellerdir. Altın kolye bir anlam taşısın isteyenler için ise özel tasarım kolyeler ya da kişiler için anlam ifade eden simgeler, hayvan figürleri, çiçekler, anne bebek kolyeleri, bebek ayakları, kutup yıldızlar, çeşitli taşları içeren renkli kolyeler, baykuşlar, filler gibi birçok şekilde çeşitlendirilebilir.

 

Son yıllarda tercih edilen kolyeler arasında oldukça farklı modeller de göze çarpmakta. Balonlu kız modeli bu örneklerden bir tanesi olurken model hem çocuklar için hem de yetişkinler için şık bir ürün. Seçenek konusunda oldukça fazla ürün bulabileceğiniz altın kolyeler hem iyi bir hediye hem de güzel bir hatıra olabilir.

 

Altın kolye modellerinde taşlı ürünler kullanışlı mı?

 

Ziynet ürünlerinin birçoğu şık ve zarif görünmesi için taşlarla süslenmiştir. Taşlar altın kolye modellerinde oldukça sık kullanılan malzemelerdir. Kullanılan taşlar ürünün görselliğinin daha da artmasını sağlayacağından taş kullanımı birçok üründe tercih edilir. Taş kullanımı ürünün kullanımını zorlaştırmaz. Ürüne daha hassas bir kullanımla bakılırsa taşlarda bozulma ya da düşme oranı az olacaktır. Birçok kolyede taş düşme riski oldukça azdır bu ürünün kalitesi ve taşların iyi yerleştirilmesiyle de alakalıdır. Bu bakımdan taşlı ürünler rahatlıkla tercih edilebilir. Taş düşmüş ise taşı düşen altın kolye kuyumcu da yeni taşlar takılarak eski haline döndürülebilir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir