Kadınların Cildi İçin Cilt Bakım Ürünlerine İncelemeye Ne Dersiniz?

 

cilt-bakim-urunleri

Tüm gün koşturmaca, dış etkenler ve stres faktörüyle birlikte cildimizin de yıprandığının farkında mıyız acaba? Cevap hayır ise, hiç hoş değil. Çünkü cilt bakımında sağlıklı beslenme ile alınan vitaminler kadar, dış etkenlerden korumak içinde cilt bakım ürünleri kullanmak gereklidir. Belki çok detaylı ürün kullanmayı sevmiyorsunuz ama muhakkak temel bakımı sağlayacak ürünleriz olmalı. Peki, neler mi bu ürünler?

 

Cilt bakımındaki temel ürünler

 

Yüz temizleme: Her cilt tipine uygun olarak bulunan bir cilt bakımı ürünüdür. Sabah ve akşam kullanımıyla hem makyaj artıklarının temizlenmesi hem de toz gibi gözenekleri tıkayan dış etkenlerin ciltten uzaklaştırılması sağlanır.

 

Gündüz bakım kremleri: Tamamen kişiye özel olabilen bu cilt bakımı ürünleri, cilt yapınızı ve ihtiyacını öğrendikten sonra kullanılması gereken bir ürün. Çünkü zaman içerisinde yıpranmaya başlayan cildin kendini koruması için destekleyiciye ihtiyacı olacaktır. Sabahları yüz temizleyici sonrası yüz bölgesine uygulanarak rahatlıkla kullanılabilir. Bazı ürünler vardır ki hem nemlendirip hem de makyaj altı baz olarak kullanılabilmektedir.

 

Gece bakım kremleri: Bu kremlerde gündüz bakım kremleri gibi destekleyici ürünlerdir ama bu sefer vücudun kendisini yenilemeye geçtiği uyku zamanını kullanarak bu bakımı gerçekleştirirler. Biliyorsunuz ki vücut daha çok kendini gece uykudayken yeniler, yani dinlenme halindeyken. Yine yüz temizlemesi yapıldıktan sonra cilde sürülerek siz de cildinize daha fazla yardımcı olabilirsiniz.

 

BB krem: Bu kremler güneş ışınları olan UV’ ye karşı koruyucu özelliğindedir ve cilde bakım yapmakla birlikte aynı zamanda korurlar. Renkli olan çeşitleri sayesinde de kadınlar tarafından fondöten olarak ta tercih edilmektedir. Oldukça başarılı bir ürün.

 

Leke giderici: Bu cilt bakımı ürünleri biraz daha özellikli ürünlerdir. Çünkü ciltte istem dışı oluşan lekelerin giderilmesi için yardımcı olurlar. Kullanılırken biraz daha dikkatli olunması gerekirken, kullanım sonrasında alınan sonuçlar kesinlikle kayda değer.

 

Yüz peelingi: Yüz peelingi ürünleri her gün kullanılmazlar ama yapılan günlük cilt bakımı dışında biraz daha detaylı bakım için ideal ürünlerdir. Haftada bir cilde uygulanan peeling ile cildin üst katmanındaki ölü deri atılarak daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşulabilir.

 

Her markada bahsedilen ürünleri bulmak mümkün fakat önemli olan sizin cildiniz için hangisinin doğru ürün olduğudur.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir