Oto Aksesuarları

oto-aksesuar

 

Otomobil piyasasının hızlı gelişmesi ve her türlü segmentle yeni araçların piyasaya sürülmesi nedeniyle; araç içi ve dışı oto aksesuarlarının sürücü ve yolcuların daha konforlu seyahat etmesine yardımcı olmaktadırlar. Oto aksesuarları çok farklı ürünler sağlamaktadırlar. İç aksesuarlar ve dış aksesuarlar olmak üzere iki grupta toplanabilir.

İç aksesuarlar genelde sürüş esnasında yolcuların ve şoförün daha rahat seyahat etmesini sağlarlar. Dış aksesuarlar genel itibariyle aracın teknik bir arıza esnasında yada sürüş kolaylığının sağlanması için kolaylık sağlamaktadır. İç aksesuarların başında gelen koltuk kılıfları, koltuk başlıkları, vites topuzları, paspas, bagaj havuzu, perde ve güneşlik, telefon aksesuarları, torpido kaplama, araç içi çakmak soketleri, vantuzlu telefon tutacakları, kolçak, süpürge, vantilatör, pedal setleri vb. ürünlerle araç içi aksesuarlar sayesinde araba kullanmanın keyfini ve rahatlığını sizlere hissettirecektir. Bu tarz ürünlerde araç içi oto aksesuarların araç modellerine göre değişimler gösterir.

Araç markalarına özel olarak tasarlanan bu ürünlerin yanı sıra piyasada bu ürünler araç firmaları tarafından da ek paketler olarak sunulmaktadır. Araba içi oto aksesuarlarında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Oto aksesuarın aracınıza uyum sağlaması ve araç kullanımı esnasında sizi ve trafikteki araçları rahatsız etmemesi gerekmektedir. Araç dışı oto aksesuarları aracın görselliğine renk katan aksesuarlar olabilir. Cam filmi ve ekipmanlar, branda, egzoz aksesuarları, jant kapağı ve aksesuarları, krom aksesuarlar, silecekler, koruma ve basamaklar, spoiler ve body kitler, fosfor bantlar ve şeritler araç dışı oto aksesuarlar da görsellik katan malzemelerin başında gelmektedir. Aracınızın modeline ve segmentine göre sınıflandırılan bu modeller araçlara en uygun koşullarda hazırlanmaktadır. Araç dışı oto aksesuarlarda görsel materyallerin dışında araç güvenliğini sağlayan malzemelerden oluşmaktadır.

Araç lastik bakım kitleri, ekstra flaşör ve aydınlatmalar. oto zincir, akü takviye kabloları araç dışında hayatınızı kurtaran en önemli malzemelerin başında gelmektedir. Araç iç ve dış aksesuarlar araba markalarının ürettikleri araç modellerindeki paketlere göre ihtiyaç sağlamaktadır. Araba markalarında sunulan paketlerde en düşük paketten, en lüks full paketlere kadar tedarik sağlamaktadır. Eksiklikler mutlaka olmaktadır. Bu donanımlarda araç iç/dış aksesuarlarla satın alınarak giderilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir