Power Bank İle Şarjınız Bitmesin

 

powerbank şarj

Cep telefonlarının en büyük sorunlarından birisi şarjının bitmesi ne ansızın biten şarj nedeniyle bizim ortada bırakmasıdır ancak Powerbank bu soruna çare olmuş ve taşınabilir özelliği sayesinde cep telefonlarının ya da tabletlerin biten şarjını hemen her yerde doldurma imkânı sağlamaktadır. Teknoloji günden güne gelişmektedir.

 

İnsan hayatını kolaylaştıran onlara sürekli pratik çözümler sunan teknolojik ürünler hayatımızda yer almaktadır. Akıllı telefonlarımız hayatımızın olmazsa olmazlarıdır ancak onların şarj sorunu en büyük problemlerimizden birisidir her ne kadar enerji dolu olarak telefonu yanımızda alıyor olsa da internette girdiğimiz için telefonların şarjı gün boyunca yetmemektedir. Bu nedenle yanımızda sürekli şarj aletini taşımaktayız, ama her zaman telefonu şarj etme imkânı bulunmaktayız. Bu soruna çözüm olan Power Bank ile telefon ya da tabletleri her yerde her zaman şarj etme imkânı vardır.

 

Power Bank nasıl kullanılmaktadır. Türkçe karşılığı güç bankası anlamına gelen bu cihaz aslında cep telefonlarının bataryası ile aynı özelliktedir. Farkı cihazın cep telefonu olmadan şarj edilmesi ve cep telefonunda şarjın bitmesi ile birlikte yedek batarya gibi kullanılmasıdır. Yaklaşık olarak 4-5 telefonun şarj edilebilmesini sağlayan bu cihaz hareket halindeyken bile şarj edilebilmektedir. Taşınabilir şarj cihazı olarak da ismi geçmektedir. Hatta bilgisayarları bile bu alet ile şarj etmek mümkündür.

 

Power Bank Çalışma Sistemi

 

Tıpkı cep telefonlarındaki bataryalar gibi enerjiyi depolayan bir haznesi vardır. Telefonun Power banka bağlayarak şarj etmeniz mümkündür. Bu şekilde telefona aktarma yapmaktadır. Powerbank içerisindeki cihaz bataryası ne kadar fazla ise o ölçüde telefonun şarjı edilmektedir.

 

Powerbank Enerjiyi Nereden Almaktadır?

 

Taşınabilir şarj cihazı olan bu Power Bank tıpkı cep telefonları gibi şarj edilmektedir Aslında yanınızda birkaç tane şarj edilmiş telefon varmış gibi düşünebilirsiniz. Bu aleti önceden şarjı deri yanınızda taşırsınız ve cep telefonlarının şarjının bitmesi ile birlikte USB girişi sayesinde cep telefonunuzu şarj edersiniz.

 

Powerbank Teknik Özelliği Nedir?

 

Cihazın bir yüzünde USB girişi bulunmaktadır. Bu sayede kendi kendini şarj etmektedir. Bu USB girişi ile yine telefona bağlantı sağlanmaktadır. Telefonuna enerji akışı bu yolla yapılmaktadır. Çıkış voltajı 5 volt olarak sabit bir voltaj noktadır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir