Sessiz Arkadaştır Yatak Odanız

yatak-odasi

Tüm gün çalıştınız, yoruldunuz, stresli bir gün geçirdiniz ya da sadece dinlenmek istediğiniz zaman kendinizle baş başa kalmak istediğiniz zaman akşam evinize gidip sıcak bir duş aldıktan sonra tün günü tüm yaşanmışlıkları unutmak güzel bir uyku çekmek istediğiniz zaman sizi çeken sıcak yatağınızdır. Kendinizi güvende hissettiğiniz yatak odanız sizin özelinizdir.

İnsanlar bazen kimseyi yanında istemez sadece kendiyle baş başa kalmak ve düşünmek isteyebilir işte tam da bu durumda sizin ilacınız yatak odanızdır. Kendinizi dinleyeceğiniz, huzur bulacağınız evinizin en önemli alanıdır. Yatak odası mahrem olarak bilinir ve bu çok doğrudur. İnsanlar başkalarının özel alanı olarak bildikleri yatak odası mahremiyetini bilirler.

Yatak odası sadece keyifsiz anlardan ibaret değildir tabi, eşinizle çocuklarınızla keyif huzurlu zamanlar geçireceğiniz hafta sonlarının tadını çıkartacağınız yalnızlığını paylaştığınız kadar sevginizi de paylaşacağınız neşe odanızdır. Sabahları sizi öperek uyandıran bir eşle uyanacağınız, çocuklarınızın sabahları üstünüze atlayarak sizin keyifle uyanacağınız zamanların en büyük sessiz şahididir yatak odası.

Sadece evliyseniz yatak odanız var demek değildir. Gençlik dönemlerinizde kullandığınız kullanmakta olduğunuz arkadaşlarınızı ağırladığınız deli dolu günlerinizin hayran olduğunuz sanatçıların resimlerini astınız sizi yansıtan sizi anlatan evinizdeki size ait kullanım alanınızdır. Ergenlik döneminde yalnız kalmak istediğiniz, hayal kırıklıkları, aşk acıları yaşadığınız da sizi etkileyen şarkıları dinleyip yeri geldiğinde ağlayarak yeri geldiğinde bağıra bağıra şarkılar söylediniz sessiz arkadaşınızdır yatak odanız.

İnsanların evleri özelidir ne yaşarsanız yaşayın, en keyifli, en özel anlarınızı evinizde yaşarsınız. Oturma odanız, salonunuz, mutfağınız, banyonuz sizin olan size ait her alan özeldir ve güzeldir. İster acı tatlı anların paylaşıldığı ister en üzücü durumların yaşandığı yer olsun ama size ait olsun.

Tüm bu alanların içinde ise yatak odası hepsinden sadece bir adım önde gelir.  Çünkü en basitinden evinize gelen misafirlerinizin yanında bazen istediğiniz gibi davranamazsınız ya da söylemek istediğiniz bir şeyi eşinize çocuğunuza ya da herhangi birine söyleyemezsiniz ama bilirsiniz ki yatak odasına çağırdınız, işaret ettiğiniz bir kişi dışında çağırmadığınız diğer kişi gelmez ve siz rahat edersiniz istediğiniz gibi siz olabilirsiniz.

Yatak odası sizin en özel bölgeniz olmakla beraber sizin sessiz arkadaşınızdır. Sorgusuz dinler ve siz sadece istediklerinizi söyleyebilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir