Tıraş Keyfiniz Kabusa Dönüşmesin

Erkeklerin en hassas olduğu konulardan birisi olan tıraş, dikkat gerektiren bir iştir. Bunun için kullanılacak tıraş bıçağı iyi seçilmelidir. Bazı insanlar tıraş olurken kalitesiz tıraş bıçağı kullanımı sonucu kendilerini yaralayabilmektedirler. Bu sebeple tıraş bıçağınızı seçerken her zaman ince eleyip sık dokumalısınız.

 

 Tıraş Bıçağı Seçerken Dikkat Edin

Hiç kimse yüzünde kesik izleri ile dolaşmak istemez. Bu nedenle tıraş bıçaklarının iyi seçilmesi hayati bir önem taşımaktadır. Seçtiğiniz tıraş bıçağı kaliteli olursa, yüzünüzde kesik oluşması gibi tehlike arz eden durumlar ortadan kalkacağı gibi, boğazınızı tıraş ederken daha büyük yaralanmaların ortaya çıkmasını önler. Dolayısıyla tıraş olurken tıraş bıçağı seçiminizi dikkatli yapmanızda fayda var. Bilindiği üzere, tıraş esnasında yüzünüzde oluşacak derin kesik izi kalıcıdır ve kişinin görünümünü bozarak kendine olan güvenini etkileyebilir.

 

Tıraş Bıçağı Çeşitleri

Tıraş bıçağı da aynı diğer tüm bakım ürünleri gibi çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünlerin artı ve eksi yönlerini hep beraber inceleyelim. Öncelikle eskiden beri herkesin alışkın olduğu geleneksel kullan-at tipli bıçakları ele alalım. Bu tıraş bıçakları her yerde bulunabilmeleri ve ucuz olmalarından dolayı çoğu kişi tarafından tercih edilmektedirler. Tek bıçaklı dan altı bıçaklıya kadar çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Ancak bu tıraş bıçaklarının ucuz olmasının da bir sebebi elbette vardır: Kalitesiz olmaları.

 

Kullan-at bıçakları ilk kullanımdan sonra körelirler ve sonraki kullanımlarda cildinizi tahriş ederler. Diğer bir tıraş bıçağı çeşidi ise kartuşlu bıçaklardır. Bu bıçakların makinelerinin gövdeleri çelikten yapılır ve daha dayanıklıdır. Bıçakları da diğer ürünlere nazaran biraz daha pahalı olsalar da kalite bakımından kullan-at bıçaklara göre daha ileri düzeydedirler.

 

Ancak bu kartuşlu bıçakların da eksi bir yanı bulunmaktadır. Bu bıçakların üzerindeki kaydırıcı bant ilk kullanımdan sonra hemen eskir ve tıraş keyfiniz bir anda kabusa dönüşebilir. Eskiyen bu bant, tıraş bıçağının yüzünüzde kayması yerine yapışmasına neden olur ve 10 dakikalık bir tıraş yarım saate kadar uzayabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Ömer Gökyar dedi ki:

    Neyse ki 2 yıldır hiç traş olmadım. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir