Grand Park Lara Hotel

Grand Park Lara otel, Lara Kundu 5* oteller bölgesinde yeni sayılan bir otel. İlk bakışta 8 bloktan oluşan bir site görünümünde. Aslen konut olarak inşaa edilen bu tesis, Corendon otellerinin satın alınmasıyla 5 yıldızlı bir tesise dönüştürülmüş.

Müşteri memnuniyet ilkesi olarak “evinizdeki rahatlık” ön planda tutulmuş. Otel incelememizde bu ilkeden yola çıkarak tüm ayrıntıları canlı deneyimler ile sizlere aktaracağız.

Grand Park Lara Hotel İnceleme

Otele ilk girişte yoğun canlı bir tempo ile karşılanıyorsunuz. Kayıtlarınız yapılırken size sunulan ikramlar ve misafirperver güler yüzlü karşılama ile bir kaç dakika içerisinde odanıza gidiyorsunuz. Otel konsept olarak rahat, dinamik ve canlı bir havası var. Yani gençlerin kendini özgür hissedebileceği gibi daha ileri yaşlar için herşey ulaşılabilir ve pratik bir yapıya sahip. Mesela barda birşeyler içmek isterken, sadece 5-10 metre yürüyerek açık büfeden istediğinizi alabilirsiniz. Otel herşey dahil sınıfındadır.

Otel yerleşim planlamasında herşeye çok rahat ve çabuk ulaşabiliyorsunuz. Yaz sıcaklarında 1 metre bile fazla hareket bitkinlik yaratabiliyorken bu özellik önemli bir detay.

Grand Park Lara, hayvan dostu bir otel. Küçük çaplı evcil hayvanlarınızı müsade alarak beraberinizde getirebilirsiniz. Size olumlu ve anlayışla cevap vereceklerdir.

 

Odalar: Tam 896 oda bulunuyor. Odaların tümünde aynı kalite hakim. 4 çeşit oda bulunuyor. Standart, deluxe, elite ve engelli odası. Bu odaların hemen hemen tümü aile odası olarak tasarlanmış. Yani 4 kişilik bir aile olarak giderseniz size 2 oda verilecek. Odalar geniş ve banyolar harika güzellikte ve genişlikte. Tıkış tıkış otel odalarından farklı kendi evinizin ferahlığı mevcut. Her odada klima bulunuyor. Odalarda TV kanalları net bir şekilde izlenebiliyor. Aile odalarının tümü balkonlu. Balkonda 4 tane sandalye ve bir sehpa rahatlıka sığabiliyor.  Odaların cephesi nereye bakarsa baksın çok güzel manzara mevcut.

Havuz: Otelde 3 adet havuz bulunuyor. Bir tanesi L şeklinde ve tam ortasında ahşap dekoratif bir köprü geçiyor. Çocuk havuzu bu büyük havuz ile entegre edilmiş. Diğer havuz ise dikdörtgen şeklinde tasarlanmış ama bir köşesinden basamaklarla iniliyor. Her iki havuzda 1.40 metre boyunda. 3. havuz ise aqua kaydıraklarına ait bir havuz. Günün belirli saatlerinde güvenlik eşliğinde kaydıraklarda eğlenebiliyorsunuz.

Deniz: Otelden denize gitmek için, Lara caddesinden karşıya geçmeniz ve 30-40 metre yürümeniz gerekecek. İsterseniz otel önünden üstü açık servisler ile sahile ulaşabilirsiniz. Kumsalda otele ait geniş plaj, şemsiye, şezlong ve büfesi bulunuyor. Deniz sabahları durgun, öğleden sonra dalgalı ve ılık. Havuz ve denizde şezlong, şemsiye ve havlu ücretsiz olarak sunulan hizmetler arasında.

Yeme-İçme: Bol yemek çeşidi, bol tatlı, bol içecek… Hemen her öğün farklı ve değişik çeşitler ile karnınız doyuyor. Ara öğünlerde ise yine bol çeşit ve taze yiyecekler ile karnınızı doyurabilirsiniz. Meyve çeşitleri yine bol çeşit ve taze. İçeceklerde ise hemen her oteldeki gibi meşrubat, türk alkollü içecekler bulunuyor. İçeceklerde diğer otellere göre tek olumsuz yanı gece 00:00’da son bulması. 5 yıldız otellerde artık tüm gün veya gece 2’ye kadar sınırsız içecek devam ediyor.

Çalışan Personel: Otelin en ücra köşesinde bile olsanız sizinle ilgilenecek bir çalışana ulaşabiliyorsunuz. Bol çalışan sayısı ile en iyi hizmet anlayışını benimsemiş bir otel olduğunu görebilirsiniz. Personelin tümü ilgili ve güler yüzlü. Sorularınıza cevap alabiliyor, sorununuzu çözene kadar sizinle ilgileniyorlar. Düşme, yaralanma veya herhangi bir rahatsızlık durumunda personelle birlikte tüm yönetim kadrosunun ilgisiyle karşılaşıyorsunuz.

Hijyen: Bir işletmede personel kıyafetinin temiz olması aslında o işletmeniz diğer tüm noktalarının temiz olduğu anlamına gelir. Otelde hijyenin üst seviyede diyebiliriz. Arka planda görmediğiniz noktaları gizlice inceledik 🙂 Hijyen çok iyi, çok temiz.

Animsyon-Eğlence: Animasyon ekibi her bir tatilci ile birebir temas halinde. Havuzda, havada, karada nerde olursanız olun kendinizi bir eğlencenin içinde bulabiliyorsunuz. 8-10 kişilik animasyon ekibi bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile sabahtan akşama sizleri eğlendirerek dolu dolu bir gün geçirmenizi sağlıyorlar. Yarışmalar, spor aktiviteleri, komedi, müzik ne ararsanız var.

Çocuklar: Bir aile otelinde çocuğun bol olması kadar doğal bir şey yoktur. Otelde çocuk kaynıyor. Ancak ne çocuk gürültüsü var ne çocuk kargaşa ve kaos. Herşey düzenli. Çünkü çocuklarınızın eğlenerek güvenli bir tatil yapmasını sağlayacak her olanak var. Bu olanakları sayarsak; çocuk eğlence alanı, çocuk animasyonları düzenleyen personel, çocuk havuzu.

Vale-Otopark: Otelde otopark ve vale hizmeti bulunuyor. Otelin otoparkı biraz yetersiz. Aracınız açık otoparkta olmasından dolayı içi cayır cayır yanıyor. Araçların üstü branda çekilerek gölgede kalması sağlanabilir. Vale konusunda ise fişek gibi diyebiliriz. Aracınızı almak istiyorsanız resepsiyona söylemenizle birlikte 10’a kadar sayabilirsiniz, aracınız kapınızda.

Fiyat: 5 yıldızlı hizmet alacağınız Grand Park Lara otelde fiyat normal sayılır. Normal derken ne demek istiyoruz? Lara-Kundu bölgesi otellerin hemen hemen tümü 5 yıldız herşey dahil konseptinde hizmet veriyor. Otellerin dış görünüşleri adeta mimari şaheser diyebiliriz. Tabi ki her otelin birbirinden farklı üstünlükleri bulunabilir. Ancak ne kadar lüks ararsanız o kadar fazla bütçe ayırmanız gerekecektir. Rahat güzel bir tatil, güzel yemekler ve dolu dolu bir tatil için ödeyeceğiniz rakam aldığınız hizmete karşı normal seviyededir.

Yoğunluk: Otelde 896 odanın tatil döneminde full dolu olduğunu düşünürsek yaklaşık 4000 kişi bulunuyor. Yani kalabalık. Ancak bu kalabalık tesis içerisinde eşit dağılımı sayesinde gözle görünür rahatsızlık verici bir durum söz konusu değil. Yoğunluğa karşı personel sayısı yeterli.

Sonuç: Güzel dolu dolu bir tatil arıyorsanız, ailenizle birlikte 5 yıldızlı ekonomik olarak en iyi seçim diyebiliriz.

Grand Park Lara Yorumlar

Grand Park Lara yorum araştırması yapacak olursanız internette tatil sitelerinde %90 oranında olumlu yorumlar bulunuyor. Yine oylamalarda 5 yıldız alıyor. 2016 yılı olumsuz yorumlara bakacak olursak tatil dönemi dışında iş amaçlı ziyaretlerde yapılmış görünüyor.

Otel hakkında yorum ve sorularınızı aşağıda belirtebilirsiniz. İyi tatiller.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Merve dedi ki:

    Otel işletmelerinde %100 müşteri memnuniyetinden bahsetmek biraz zor. Bu nedenle otel hakkında olumsuz tarafları mutlaka vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir