Abiye Modelleri Ve Fiyatları

 

 

Özellikle abiyede büyük bir yoğunluk gözlemleniyor. Birbirinden güzel abiye modelleri tüm güzellikleri ve zarafetleriyle hanımları adeta alışverişe davet ediyor. Yaz aylarında bol görülen düğün, sünnet, kına gibi davetler için trend bir şeyler giymek isteyen hanımlar ise mağazalara koşuyor. Canlanan vitrinlerde özellikle kırmızı rengin tonları dikkat çekiyor. Pudra tonları bu yıl daha az olmakla birlikte vitrinleri süslemeye devam ediyor. Modası hiç geçmeyen siyah ise her zamanki yerini koruyor.

 Her zevke uygun modeller

 

Modellerde ise bu yıl çeşitlilik söz konusu. Sırtta çapraz askı bu yazın en trendy modellerinden. Yine asimetrik kesim etekler, elbiseler de öyle. Bu yılın asimetrik kesimlerinin dikkat çekici en önemli detayı ise eteklerin arka kısımlarının alabildiğine uzun olması. Elbiselerde swarovski bu yıl da var ancak ışıltı daha çok kumaşın içinden geçen simlerle sağlanıyor. Özellikle tül kumaşlar abiyelerde bolca kullanılmış durumda. İki katlı tülden etekleri üst üste gelen ve her bir parçası farklı boyda olan abiyeler ise hemen her mağazanın vitrininde göze çarpıyor.

 

Bu yılın tesettür abiye kıyafetlerinde dekolte olarak genellikle sırt kullanılmış, göğüs dekoltesi özellikle derin dekolte ise tercih edilmiyor. 80’li yılların starı kloş eteklerin abiyeye uygulanması yaratıcı bir fikir olarak moda sayfalarında ve vitrinlerde yerini bulurken tamamında şifon kumaş kullanılan abiyeler de şıklığıyla göz kamaştırıyor. Son birkaç yılın modası olan, vücuda oturan, tamamı işlemeli balık model elbiseler de vücuduna güvenen hanımlar için mağazalarda ve internet sitelerinde satışa sunuluyor. Bu yılın sürprizi ise Osmanlı motifleri. Özellikle tesettür tarzı abiyelerde göze çarpan motifler kol ve yakalara asil bir hava katıyor.

 

 Fiyatlar her keseye göre

 

Abiye kıyafetlerdeki model ve renk çeşitliliğinin fiyatlandırmaya da yansıdığı görülüyor. Geçen yıllarda tepeden tırnağa işlemeli bir abiyeyi ucuza mal etmek mümkün değilken bu yıl neredeyse her modelin ekonomik fiyatlarla satışa sunulan bir alt kalitesini bulmak da mümkün. Örneğin ismi çok bilindik bir mağazada 20 bin lira civarındaki bir tuvaletin çok benzerini daha ufak, butik türü bir mağazada 150 liraya almak mümkün olabiliyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir