Abiye Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

abiyeAbiye, kısa ve uzun seçenekleriyle özel gecelerinizde kendinizi şık ve özel hissettirir. İster taşlı ister sade her çeşidi ile hatta en sadesiyle bile bir kadını farklılaştırır, hava katar.  Abiye seçiminde şüphesiz en önemli nokta vücut tipinizdir. Eğer ki yuvarlak hatlara sahip ve 38 beden civarı bir kadınsanız hele bir de ince bir bele sahipseniz balık abiyeler tam sizin için üretilmiş olmalı. Zarif yapınıza asalet ekleyerek çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabii herkes 38 beden olma şansına sahip değil. Bu sebeple önce kendimizi ve vücut tipimizi bilmek çok önemlidir.

 

İnce bir bele ancak basen ve kalçaya da sahip bir vücudunuz varsa yani armut tipi bir bedene sahipseniz bele oturarak gelen ve aşağı doğru yarım daire kloş, uçuş uçuş şifon abiyeler tam size göre. Bunun yanı sıra basenli yapıdaki ve dar omuzlara sahip kişilerin kayık yakalı ya da omuzdan kola düşük kollu abiye tercih etmesi gerektiği stilistler tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Çünkü kolunuzdaki o düşen parça omuzlarınızı belirginleştirerek daha geniş göstermekte ve basenlerinizi dengelemektedir.  Herkesin ince bir bele sahip olmadığını düşünürsek de eğer karın bölgeniz genişse yani elma tipi bir vücuda sahipseniz karnınızı saklayabilmek adına robadan yani göğsünüzün altından bollaşarak inen abiye modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer ki sırt yağlarınız çok yoksa yani sırtınızda katlanmalar çok dikkat çekici boyutta değilse sırt dekolteli abiyeler de sizi göz kamaştırıcı gösterecektir.

 

Peki, vücudunuza göre modellerden bahsettik ancak kumaşlardan da biraz bahsetmemiz gerekirse, abiye seçiminde mutlaka ama mutlaka tafta kumaş seçiminizde dikkatli olmalısınız. Tafta her türlü vücut kusurunu çok çabuk gösterebilen bir kumaş tipidir. Aynı şekilde jarsesaten ya da sandy adı verilen abiyelik kumaşlar da ne yazık ki hayalinizdeki gibi bir görüntüye ulaşmanıza engel olabilmektedir. Bunların yanı sıra şifon kumaş abiye seçiminde çok şık durmaktadır.

 

Aynı şekilde ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmak isterseniz eğer tamamı payetli abiyeler çok güzel bir tercih olacaktır. Diktirme gibi bir imkâna sahipseniz kendinden işlemeli kumaşlar da çok şık sonuçlar vermektedir. Krep kumaştan dikilmiş abiyeler de daha dökümlü ve kusurları saklayan kumaş çeşididir. Her ne seçerseniz seçin bir abiye bir kadını her şekilde çok şık ve zarif gösterir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir