Aksesuarlarınızla Tamamlanın

giyim-aksesuarKıyafetin kurtarıcısıdır aksesuarlar. Şık olmadığını düşündüğünüz kıyafetinize sihirli bir dokunuş yaparak kullandığınız aksesuarlarla şıklık katacaksınız. Aksesuar kelimesini duyunca hemen hemen hepimizin aklına takılar gelmektedir. Elbette ki takılar vazgeçilmez aksesuarlardandır.

Bir küpe tüm havanızı değiştirebilir. Takı denilince illa ki pahalı mücevherleri kastettiğimiz sanılmaktadır. Oysaki tülden, boncuktan ve yahut deriden yapılmış bir kolye ya da bileklik kıyafetinizin bütünleyicisi olabilir.

Ama aksesuar denilince sadece takıları düşünmek yanlıştır. Kemer, çanta, eldiven, şapka, boyunluk, şal, atkı, gözlük, saat vb. gibi aksesuar konusunda fazlasıyla giyim aksesuar çeşitleri mevcuttur.

Soğuk kış günlerinde ellerinizi sıcaktan korumak maksadıyla giydiğiniz eldivenleri seçerken kıyafetinizin bütününü göz önünde bulundurarak alış veriş yapmanızı öneriyoruz.

Yine soğuk kış günlerinde soğuktan korunmak ya da sıcak yaz günlerinde başımıza güneş geçmesini önlemek maksadıyla kullandığımız şapkalar aksesuarlar arasında önemli yer tutmaktadır.

Çantaya aksesuar denmesi yanlış mı olur diye düşünmekten geri kalamıyoruz. Çünkü çanta başlı başına bir sektör haline gelmiş olup kıyafete göre çanta seçme değil çantaya göre kıyafet seçilen bir döneme gelinmiştir.

Güneş gözlüğü de vazgeçilmez aksesuarlardandır. Güneşli günlerde kullanılabildiği gibi güneş olmadan da saça taç olarak kullanıldığı oldukça sık görülen bir aksesuardır.

Saat de önemli aksesuar ürünlerindendir. Ancak bayanların saate erkekler kadar önem vermediği bilinen bir gerçektir. Belki de erkeklerin aksesuar konusunda kadınlar kadar zengin seçeneklere sahip olamaması ve kullandıkları aksesuarların sayılı seçeneklerde olması erkek saat modellerinin çok çeşitli olmasında bir etken olmuştur.

Kemer, kravat, mendil, saat, atkı, şapka gibi giyim aksesuar seçeneklerine sahip olan erkekler her gün zorunlu kullanmak zorunda kaldıkları kravat, kemer, mendil ve saati kıyafetlerinin bir parçası olarak görmekte, aksesuar kategorisine bile sokmamaktadırlar.

Aksesuar sahip olunan kıyafetleri süslemek, güzelleştirmektir. Dikkati o noktaya çekmektir.

Örneğin dikkati kıyafetinize çekmek istiyorsanız güzel bir kolye ile bunu sağlayabilirsiniz. Ancak dikkati kıyafetinize değil de yüzünüze çekmek istiyorsanız kullanacağınız saç aksesuarları ile bu da mümkün.

 

Bir kesim ise kombin yapmakta başarısız olduğundan dolayı aksesuar kullanma fikrine karşı çıkmaktadır. Aksesuar kullanmak sanılanın aksine zor değil üstelik kendinizi olduğunuzdan daha havalı hissetmenizi sağlayacak küçük objelerdir. Dışarı çıkarken boynunuza bir fular dolayın ve ne demek istediğimizi anlayın…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir