Altın Bileziklerde Şıklık Yarışı

 

Kadınların vazgeçilmezi olan aksesuarlar imitasyon, gümüş ve altın olarak çeşitlendirilmekte ve satılmaktadır. Altın bilezik de bu aksesuarlar içinde kadınlar tarafından vazgeçilmez hale gelmiştir. Altının rengi daima cezbedicidir ve kendine çeken bir yapısı vardır. Önceleri yeni evlenen kadınlar altın bilezik yerine setler ya da pırlantalar tercih ederdi. Ancak günümüzde altın bilezik kadınlar tarafından aşırı derecede çok tercih edilmektedir. Hemen hemen her kadının kolunda bir ya da bir kaç tane altın bilezik vardır. Bu bilezikler fiyatına göre de ince ya da kalın ve ya işlemeli, işlemesiz olarak şekillenmektedir.

 

Altın bileziklerde bu senenin modası olan modeller içerisinde; göz dolduran ve çok şık olan duble burma bilezikler yer almaktadır. Bu bilezikler hem genç hem de yaşlı kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Fiyat olarak diğer modellere göre pahalı olsa da kadınların rüyalarını süsleyen modeller arasında yerini almaktadır. Ayrıca düğünlerinde daha düz modelleri tercih kadınlar içinde oldukça sade ve işçiliği neredeyse hiç olmayan altın bilezikler de oldukça satılmaktadır. Fiyatları işçiliği çok olan bileziklere göre çok daha uygun olsa da altın fiyatları arttıkça tüm altın aksesuarlara etkisini göstermektedir.

 

Özellikle bilezikler altın takılar içerisinde en gözde modeller olarak en baş sırada yerini almaktadır. Genç kadınların dahi ilgisini çeken bu altın bilezik modelleri diğer gözde modelleri arasında üç burma bilezik yer alır. Burma bilezikler hem ağır hem de çok şık göründüğü için en çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Ayrıca hasır bilezikler de daha düz ya da tuğralı ve ya zümrüt, yakut gibi değerli taşların işlendiği bilezikler de hem görünüş açısından hem de fiyat açısından oldukça ağırdır. Ayrıca zirkon taş işlemeli kalın bileziklerde oldukça rağbet görmektedir. Bu tarz işlemeli ya da desenli bilezikler genellikle el emeği ile yapıldığı için tercih edenlerin kalplerini çalmaya aday bilezik modelleridir.

 

Kadınlar tarafından olmazsa olmaz olan takılar içerisinde ilk sırada yerini alan bilezikler, kendilerini tamamlayıcı takıları ile birlikte yani küpe, kolye ya da yüzük ile birlikte çok şık bir bütün olmakta ve kadınlar tarafından düğünlerde, davetlerde ve günlerde oldukça tercih edilmektedir.

çocuk altın takı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir