Altın Küpe Tercihlerinde En Doğru Seçim Nedir?

Altın küpede tercihler nasıl olmalı?

 

Gösterişin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan altın küpeler birçok farklı çeşitte, yatırım ve görsellik nedenlerine göre tercih edilebilmektedir. Elinde bir miktar, nakit parası olanlar değerlendirmek amaçlı altın küpe modellerine yatırım yapmak istedikleri durumda, değer arttıracak ve işçilik kaybı yaşanmayacak modeller tercih edebilir. Taşlı ve çeşitli işçiliği bulunan modelleri, genellikle alırken pahalı satarken çok ucuz olmakta. Nedeni ise, altının saflığı ve işçilik ile değer kaybetmesidir. Uzun zaman kullanılarak sadece yatırım amaçlı alınan küpelerin detaylarında taş olmamasına ve yüksek ayar olmasına dikkat edilmesi gerekmekte. Yatırım dışında tercih edilen kozmetik amaçlı ve görsellik için takılacak küpelerde, taş detaylı, beyaz veya yeşil altın karışı olabilir.

 

 Hediye alınan ve aksesuar amaçlı takılan altın küpe modelleri nasıl olur?

 

Genellikle yatırımdan çok, uzun yıllar kullanılacak görsel amaçlı kullanılan küpelerde, taş detayları pek önemsenmeyebilir. Küpenin bir kaç yıl içerisinde bozdurulacağı göz önünde bulundurulursa, alış fiyatından biraz daha uygun fiyatlara satılmakta. Gelinlerin ve hediye olarak tercih edilen küpelerin taş detayları olduğunda daha yüksek ayar olmasına dikkat edilmelidir. Yapısı itibari ile 18 ayar ve daha altı altınlar satarken işçilik değerinin yoğun olmasından dolayı daha pahalı olmakta. Çocuklar için tercih edilen altın küpe modelleri ise, daha sade ve düz olması gerekmektedir. Hareketli yapıları itibari ile işçilik ve taş kesimli küpeler rahatsız edici olabilir.

 

Hangi altın küpeler satarken daha çok değer kazanır?

 

Uzun zamanlı yatırımlar düşünürken kısa vadede satmak zorunda kalınan altın küpeler, yüksek ayarlı tercih edildiğinde hem görsellik hem de yatırımda karlı bir durum söz konusudur. Altın işlemeler taştan daha dikkat çekici ve ayrıntılı olmakla birlikte satarken daha değerlidir. Altın küpe modellerinde kulak memesinde ilk göze çarpan modelleri ise sade işlenmiş parlayan yüksek ayarlı modellerdir. Taşlı alınan modellerin ilerleyen zamanlarda kullanımdan dolayı taşlarını düşme yapması durumlarında alışın gerçekleştiği firma ücretsiz olarak tekrar taş yerleştirmesi yapmaktadır. Sık kullanılan ve tercih edilen modellerin en karlı yanı ise, yüksek ayar ve sade işlemeli modelleridir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir