Artık Bir Efsane Olmuş Olan Pierre Cardin

 

pierre-cardinPierre Cardin markası Aydınlı Grup tarafından kurulmuş olan bir markadır. Bu şirket birçok ünlü markayı ortaya çıkarmıştır. 90 lı yıllarda yükselişe geçen bu grup 1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel 1997 yılında US. POLO ASSN markasını ortaya çıkarmıştır. Pierre Cardin markası şuan dünyada 10 ülkede faaliyet göstermektedir.

 

Özellikle Türkiye’de popüler olan bu marka birçok alanda tercih edilmektedir. Erkek gömlek, ayakkabı, pantolon, kemer, cüzdan pijama gibi alanlarda ürün sunarken, bayanlarda ise eşarp, iç çamaşırı, ayakkabı, çanta, cüzdan alanında ürünlerini sunmaktadır. Ayrıca ev tekstilinde de büyük yönde ivme kazanan Pierre Cardin bu alanda da önemli başarılara imza atmıştır. Pierre Cardin adını çok ünlü bir modacıdan almaktadır.

 

pierre-cardin-21922 yılında Venedik’te dünyaya gelen Pierre Cardin, 1945 te Paris e yerleşerek çok ünlü bir moda evinden dünyaca konuşulacak tasarımlarını ortaya çıkarmaya başlar. 1950 de kendi şirketini kurar ve tiyatro kostümleri tasarlamaya başlar. 1960 da ilk erkek iç giyim koleksiyonunu ortaya çıkarır. Dünyayı tayt ile tanıştıran Pierre Cardin’dir ve 1963 yılında tayt koleksiyonu olan COSMO CORPS koleksiyonunu sunar. 1966 yılında ilk çocuk koleksiyonunu sunar ve en çok satanlar ve tercih edilenler arasına girer.

 

1967 yılında BEATLES grubundan da ilham alınan yakasız ceketler, yakasız gömlekler, dar pantolonlar, düz formlu kravatları tasarlar. Ayrıca genç hayranları için tasarladığı kısa etekler ve renkli uzun çoraplar o zamanlar çok popüler olur ve müzikle birleşince adeta o zamanın simgesi olur. Aydınlı grubun büyümesiyle Pierre Cardin adı, tasarımları ve ulaştığı kitlelerle dikkat çeker ve Aydınlı grup desteğiyle birçok ülkede büyümeye ve ulaşmaya devam etmektedir. Ülkemizde son yıllarda Pierre Cardin markası özellikle bayanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

pierre-cardin-3

Türkiye pazarınca çok büyük bir yere sahip olan Pierre Cardin markası diğer rakiplerine göre çokça dikkat çekmektedir. Geniş seçenekleri ile her alanda faaliyet göstererek isteklere kaliteli ve standart üstünde hizmet ve seçenek sunar. Kaliteli ürünleriyle dikkat çeken ve beğenilen Pierre Cardin günümüzde hala hız kesmeden büyük bir ivmeyle başarısını sürdürmektedir ve bu başarı daha bu kaliteyi korudukları takdirde uzun yıllar ilerlemeye ve büyümeye devam edeceklerdir.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir