Ayağınızdaki Şıklık Sandalet

 

Yaz gelince ayağımızdan bir türlü çıkarmak istemediğimiz, yalın ayak giyilen ve rahat edilen bir parça olarak gördüğümüz sandalet ve türevleri, kapalı ayakkabılardan çok daha revaçtadır.

 

Ayağın rahatlığı ve sağlığı için hava almasını, sıcakla birlikte oluşabilecek, mantar, egzama, pişik gibi sorunların oluşmamasını sağlayan sandalet, istenilen modelde her yerde bulunabilir, giyim parçalarıdır. Düz topuksuz önü kapalı, ya da ön parmaklar açıkta kalacak, arkadan topukların görüneceği bağcıklı, topuk yüksekliği istenilen zevke göre olan modelleri de bulmak mümkündür. Hatta ciddi ayak problemleri yaşayanlar için özel yapım sandalet hazırlayan yerlerde vardır.

 

Ayağın ıslanmış olması kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterse de, ayakkabıya nazaran kuruma süresi daha kısadır. Bu yüzden de sandalet kadın erkek, çoluk çocuk herkesin yaz gelince ayağından çıkarmak istemediği bir parçadır. Özellikle yazlık alanlarda ve tatillerde parmak arası allı, pullu her renk kıyafetle tercih edilenler vardır ki, şık bir kombinasyon oluşturan temel parçalardandır. Her kesimin giyebileceği modeller sadece tatilde değil, işte, düğünde, çarşıda pazarda da tercih edilir. 7

 

Giyip çıkarılması da kolay ve zahmetsiz olan sandaletler, istenilirse 5 nokta özelliğine sahip olan modellerle de ayak sağlığını korumaya yardımcı olur.

 

Birçok firmanın rekabet ettiği sezon geçiş dönemlerinde, modellerin tercih edilme sıklığı görsellikle başlasa da, zamanla yerini ayağın içindeki rahatlığı ve giyildiğinde tabandan ve üstten saran kısımların verdiği rahatlıktır. Ayakkabı kadar önemli olmadığını düşünmek yanlış olur.

 

Çeşitli fiyat alternatiflerine de sahip olan sandaletler, her bütçeye uygun, naylon, bez, deri gibi malzemelerden oluşan çeşitliliğe sahiptir. İhtiyaca göre kişisel ya da hediye amaçlı alınarak ta sevdiklerimiz mutlu edilebilir. Kaliteli ürünlerin ihtiyaca cevap vermediği durumlarda gerekli şikayetler de bulunmak üzere müşteri hizmetlerini arayarak ya da internet sitelerinden gerekli açıklama eklenebilir.

 

Kalite ve hizmetlerinde kusursuzluğu düşünen firmalar, ürünü geri teslim alıp, farklı bir ürünle değişimini dahi yaparak memnuniyeti sağlamayı amaç edinmişlerdir. Kusursuz bir görüntü kadar ayak sağlığını da düşünerek sağlam ve güvenilir ürünler almak son derece yerinde bir karar olacaktır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir