Ayrıntılarla Şıklığı Yakalayın

 

kol-dugmesi-3Erkeklerin giyim tarzı ile ilgili çok farklı tasarımlar olsa da genel olarak erkekler için bayanlara göre daha az kıyafet seçeneği vardır. Spor giyinirken ya da günlük giyinirken erkeklerin de en az bayanlar kadar seçeneği olsa da şık giyinirken erkekler yalnızca smokin ve takım elbise tercihi yapabiliyorlar.

 

Erkeklerin kullandığı aksesuarlar şu şekilde sıralanabilir; yaka çiçeği, kol düğmesi, kemer, kravat, ayakkabı, papyon, saat, şapka, yaka mendili olarak sıralanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken ise aksesuarları giyilen kıyafetin rengine ve tarzına uygun seçmektir. Örneğin tamamen spor tarzı giyinip kol düğmeli bir gömlek kullanmak oldukça saçma olacaktır. Tabi giyim konusu kişinin zevkine bağlı olduğu için bu konuda herkes kendi kararını vermekte özgürdür.

Eğer bir erkek şık ve çekici olmak istiyorsa ayrıntıları çok iyi analiz etmelidir bu yüzden de seçtiği aksesuarlara çok dikkat etmelidir. Örneğin kol düğmesi kullanmak bir erkeğin şık olması açısından çok önemlidir. Kol düğmesi kullanarak şıklığınızı tamamlayıp oldukça çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Kol düğmesi gömlek kollarını iliklemek için kullanılan bir aksesuardır.

Kol düğmesi 1800lü yıllardan beri kullanılan bir aksesuardır ve birçok değerli madenden üretildiği gibi normal değersiz maddelerden de üretilen kol düğmelerinin fiyatları yapıldığı maddeye göre değişiklik gösteriyor. Kol düğmesi kullanmayı çok seven baylar bunun koleksiyonunu bile yapıyor. Bir erkeğe hediye olarak kol düğmesi alabilirsiniz. Kol düğmeleri birçok yerde satılmaktadır.

Kol düğmesi kullanacaksanız bunu gömleğin tarzına ve genel tarzınıza uygun seçmelisiniz. Örneğin spor şık olmak istiyorsanız kol düğmenizi de buna uygun sade bir model olarak seçmelisiniz ama özel bir günde takım elbise giyip kol düğmesi kullanacaksanız kol düğmesini buna göre seçmelisiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir