Bay Ve Bayan Kemer Modelleri

kemer-modelleriHem bayanlar için hem de beyler için hoş bir aksesuar olan kemerler oldukça güzel modellerde üretilmektedir. Hiçbir gösterişi olmayan bir elbiseye bile doğru seçilmiş bir kemer ayrı bir hava katarak, o elbiseye alma isteğini içinizde uyandırabilir. Kikirikli, zımba desenli, troklu, kalın ya da ince ipten, demirden, halhaldan, düğme detaylı, suni deriden, tokalı, abiye ve gelinlikler için taş süslemeli, pırıltılı, simli, çiçek figürlü, korse modelli, altın ve gümüş görüntüsü veren solmayan ve kararmayan malzemeden yapılan kemerler yer almaktadır.

Plastikten, deri ve ya suni deri üzerine işlenen demir ve boncuk motifli kemerler, renkli ve sade kemerler, hayvan derisi figürlü olanlar örneğin leopar, yılan ya da farklı yırtıcı hayvanların derisinin temasının işlendiği kemerler de piyasada mevcuttur. Kemerleri gösterişli yapan kendi özellikleri olduğu gibi kıyafetlerdir de. Bay bayan her iki grubun da bu ayrıntıya önem vermesinde fayda vardır.

Örneğin lacivert üzerine kahve kemer, siyah üzerine hem siyah hem de renkli kemerler, sade bir pantolona ve ya bluza süslü bir kemer, beyler için kravat gömlek ve kemer bütünlüğü; bayanlar için kemer ayakkabı çanta bütünlüğü oldukça hoş görünmelerini sağlar.

Kemerlerin vazgeçilmez süsü olan kemer tokaları hem hanımlar için hem de beyler için özel tasarımlı, klasik, çiçekli, harf figürlü, taşlı, hayvan figürlü ya da giysinin ve ya kemerin markasının işlendiği tokalar şeklinde model modeldir.

Bazı işlemeler ise deri kemer modelleri üzerine küçük deliklerle yapılarak hazırlanan türdendir. Bir diğer kemer süsüleme işi ise kemer üzerine süet kumaştan yapılan süslemedir. Ayrıca keten kumaşlar çok dallı olarak birleştirilerek boncuk ve ya taşlarla süslenerek güzel bir kemer elde edilebilir.

Bazı takım elbise mağazaları kemerden ayakkabıya, cüzdandan evrak çantasına kadar hazır kombinleri vitrinlerinde sattıkları takım elbise ile birlikte sergilerler. Bazı kemer çeşitleri ise sizi yüzyıllar öncesine götürür. Geometrik kesimli oval gelen ya da daire şeklinde kesilerek motif motif yapıştırılarak üretilen tarihi işlemeli kemerler ise kültümüzü yansıtan folklorik değere sahip kemer çeşitleridir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir