Bayan Çizme Modası

 

bayan-cizme-2      Kış aylarının vazgeçilmezi bayanların gözdesi çizmeler her sene soğuk kış günlerinde hem bayanların en güzel aksesuarı hem de ayaklarını soğuktan koruyan bir kurtarıcı. Sayısız bayan çizme modelleri arasında seçim yapmak bayanlar açısından hiç de kolay bir iş değil. Seçtiğimiz çizmenin giydiğimiz kıyafetle de uyumlu olmasına özellikle dikkat ederiz. Tabi bu seçimleri sınırlandıran sadece kıyafetler değil. Mesela yağmurda ne kadar dayanıklı olduğu, karın bol yağdığı bir şehirde yaşıyorsak karlı yollara uyumlu olup olmadığı gibi konulara da dikkat etmeliyiz.

 

En güzel bayan çizme modelleri konusunda biraz araştırma yapacak olursak çok farklı modellerle karşılaşabiliriz. Gladyatör çizmeler, dolgu topuk çizmeler, dizüstü çizmeler, yağmur çizmeleri gibi birçok çeşit sayabiliriz.

 

 En Çok Tercih Edilen Modeller

 

Belli bir tazı olan bayanlar soğuktan korunmaktan ziyade kullanacakları çizmenin kıyafet seçimine de uygun olmasını isteyecektir. Böyle durumlarda estetik öğeler her zaman ön plandadır. Özellikle mini eteklerin altına giyilen bacağı tam olarak saran dar, süet veya deri çizmeler şıklık konusunda çok fazla tercih edilmekte. Deri çizmeler de dayanıklılığı, uzun yıllar kullanılırlığı sayesinde sıklıkla dolaplarda yer almaktadır. Zaten bir bayan hiçbir zaman kış ayını tek bir çizme ile geçirmez.

 

Ayakkabı dolabında en azından birkaç model mutlaka bulunur. Bayan çizme modelleri her sene çok farklı tarzlarda müşterilerin zevkine sunulmaktadır. Bu konudaki çeşitlilik hanımlar için bir fırsat olduğu kadar seçimi zorlaştırdığı için bir dezavantaj da olabilmektedir. Farklı tarzları seven marjinal bayanları gladyatör çizmeler cezbederken rahatlığını düşünen hanımları ise dolgu topuk çizmeler cezbetmektedir. Son yıllarda sevilerek giyilen modellerden biri de kızılderili tarzı saçaklı çizmeler. Çılgın bayanların yine aynı saçaklı çantalarla kombinlediği farklı ve hoş çizmeler.

 

Renkli Yağmur Çizmeleri

 

Bundan birkaç sene öncesine kadar kesinlikle kullanılmayan naylon çizmeler yeni tasarımlarla ayakkabı mağaza vitrinlerinde boy göstermeye başladı. Bayan çizme modelleri içinde sağlam bir yere sahip olan yağmur çizmeleri renkli tasarımlarıyla oldukça şirin görünmekteler. Kış aylarının kasvetli havasını renklendiren bu güzel çizmeler bundan sonra da yağmurlu günlerde bayanların ayaklarında etrafa neşe saçmaya devam edecek gibi duruyor.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir